Технології

Роботизована система контролю висіву та ведення точного обліку Fendt Xaver

5 Грудня 2017 221

Роботизована система контролю висіву та ведення точного обліку Xaver
Роботизована система контролю висіву та ведення точного обліку Xaver
Traktorist.ua

Fendt Xaver — роботизована система контролю висіву та ведення точного обліку.

Завданням системи Xaver є точне планування, контроль і документування висіву кукурудзи за допомогою об'єднаних в комплекс одиниць робототехніки із застосуванням хмарних технологій. Супутникова навігація і система управління даними в хмарі дозволяють працювати цілодобово, маючи постійний доступ до всіх даних.

При цьому здійснюється точна фіксація місця і моменту висіву кожного посівного зерна. А знання того, де саме був внесений посівний матеріал, відкриває нові можливості в наступних процесах догляду за посівами, їх захисту та внесення добрив. Тепер зусилля можуть бути спрямовані безпосередньо на кожне окрема рослина.

Роботизована система контролю висіву та ведення точного обліку Xaver
Роботизована система контролю висіву та ведення точного обліку Xaver

Планування, що застосовується до конкретного поля, посівного матеріалу, схемою і густоті висіву, здійснюється за допомогою програми Xaver. Високотехнологічний алгоритм OptiVisor контролює використання робототехніки на підставі введених параметрів, розраховуючи при цьому оптимальний порядок роботи використовуваних компонентів і час, необхідний для завершення роботи.

Оновлення програмного забезпечення системи може здійснюватися по бездротовому зв'язку, це настільки ж зручно і не вимагає прив'язки до місця, як і віддалена діагностика через смарт-девайси (розумні пристрої).

Система управління технікою

Важливий елемент проекту Xaver — високотехнологічна система управління для використовуваної робототехніки. Так, система Xaver включає в себе, наприклад, від 6 до 12 одиниць, і продуктивність в розрахунку на одиницю площі досягає 1 га/год. Кожен робот постійно з'єднаний з центром управління. Буферизація даних і резервні канали зв'язку дозволяють компенсувати збої в роботі мережі.


У разі виходу з ладу одного робота відбувається повторна оптимізація схеми роботи всіх одиниць, і завдання розподіляється між рештою роботами. При цьому безпосередньо в поле можливо змішування сортів, оскільки кожен робот може бути заповнений посівним матеріалом різного типу.

Економія ресурсів і захист ґрунту

Завдяки використанню електроприводу від акумулятора (близько 400 Вт), малій вазі (близько 50 кг) та можливості автономної роботи, посів можна проводити 24 години на добу 7 днів на тиждень в умовах, в яких використання звичайних машин, наприклад, через особливості ґрунту або шумових показників, навряд чи можливо. Все це збільшує продуктивність і універсальність системи. Що ж стосується тиску на ґрунт, то завдяки шинам збільшеного розміру їм фактично можна знехтувати (бл. 200 г/см2).

Роботизована система контролю висіву та ведення точного обліку Xaver
Роботизована система контролю висіву та ведення точного обліку Xaver

Роботи, виконуючи ту ж роботу, витрачають приблизно на 70% менше енергії і дають відповідно менший обсяг викиду CO2. А оскільки для їх функціонування не потрібні ні паливо, ні масло, таким чином, виключаються будь-які витоку, а робота виконується без локальних викидів.

Роботи мають просту механічну конструкцію, в якій не використовується складна сенсорна техніка, тому вони особливо надійні. А невеликі розміри і вага спрощують техобслуговування.

Первинна цільова група — підприємства-підрядники в регіонах зі складною сільськогосподарської структурою, а також інноваційні підприємства, що працюють за системою «точного землеробства» (Precision Farming).Радимо почитати