Новини

Вчені створили робота, що залишить без роботи агрономів

26 Жовтня 2016 44

Механізм важить 150 кг
Механізм важить 150 кг
rodovid.me

Норвезько-британська група вчених представила прототип мобільного робота, який допоможе проводити сільськогосподарські експерименти і стежити за станом рослин, повідомляє rodovid.me.

Роботизована платформа під назвою Thorvald — високотехнологічне обладнання з безліччю датчиків, що працює в автономному режимі близько 24 годин (в комплектацію входять дві батареї). Thorvald являє собою легку і міцну раму вагою 150 кг, встановлену на збалансовані колеса. За рахунок того, що на кожному колесі є електричний двигун по 600 Вт, платформа легко долає безліч нерівностей, і маневрена настільки, щоб проїжджати між рядами і не зачіпати пагони.

На платформі встановлено безліч приладів (в тому числі GPS, лазер і тепловізор), які замінюють цілий автопарк сільгосптехніки і безліч агрономів. Вона може розпушувати землю, видаляти бур'яни, обприскувати. Thorvald оснащений датчиками, які допомагають відслідковувати стан грунту і культур, визначати якість врожаю.

Зараз вчені вивчають, чи навчився Thorvald припікати лазером бур'яни, не пошкоджуючи зерна і листя інших культур. Незважаючи на те, що вагу можна подвоїти, встановивши інші і більш важкі прилади, платформа завдасть грунту менше шкоди, ніж громіздкий трактор. Грунт не ущільнюється під час застосування такого обладнання, а значить, можна сконцентрувати увагу на інших сільськогосподарських аспектах.

Метою норвезько-британського проекту - зробити сільське господарство дешевше, ефективніше, більш екологічно чистим і стійким.Радимо почитати