Новини

У Хмельницькій області презентували спільний комплекс МТС

29 Березня 2016 23

У Хмельницькій області презентували спільний комплекс МТС

В с. Лотівка Шепетівського району відбулося відкриття комплексу машинно-тракторних станцій (МТС) Першого національного аграрного кооперативу. Закупівлю техніки ініціювала корпорація «Сварог Вест Груп», повідомляє Kurkul.com.

Головна мета — зробити обслуговування дрібних і середніх сільських господарств, які входять у Перший національний аграрний кооператив, на порядок якісніше. Для цього члени кооперативу придбали 90 тракторів «Беларус» Мінського тракторного заводу. Вартість техніки склала близько 80 млн грн. Кошти на її придбання отримали завдяки кредиту «Укргазбанку» під заставу самої техніки.

«Для банку така форма співпраці з селянами безпечніше, ніж кредитування приватних підприємців. Адже тут спрацьовує фактор колективної відповідальності», — розповідає голова правління корпорації «Сварог Вест Груп» Андрій Гордійчук.

Відзначається, що трактори будуть базуватися на 4 станціях Хмельницької області: в Деражні, Шепетівці, Красилові та Дунаївцях.

В першу чергу техніка призначена для обробки дрібних і середніх земельних ділянок господарств Першого національного аграрного кооперативу. Крім цього, послуги МТС можуть замовити й інші жителі, які не входять в кооператив. Розцінки на обслуговування обіцяють бути на 10% нижче, ніж де-небудь по області.

«До цих пір на ринку була цінова нестабільність. Часто вартість послуг накручували. В цьому випадку ціна буде стабільною», — говорить один з керівників Першого національного аграрного кооперативу.

На базі МТС створений логістичний центр: цілодобова лінія, яка буде приймати дзвінки, виклики та замовлення на обробку земельних ділянок. Також на всіх тракторах встановлені GPS-датчики, тому центральна база, розташована в Хмельницькому, буде відстежувати роботу та використання техніки.

Крім самих тракторів, на станцію закупили сучасне обладнання: плуги, сівалки, розпилювачі і розпушувачі.

На базі кооперативу створено 400 робочих місць. Приступати до роботи можна вже завтра. В першу чергу, для обробки земель членів кооперативу, а також для виконання замовлень інших жителів, які вже дзвонять, оплачують і користуються послугами МТС.Радимо почитати