Новини

В Австралії створили першого у світі робота-пастуха

19 Липня 2016 23

В Австралії створено робота-пастуха
В Австралії створено робота-пастуха
quibbll.com

Вчені-інженери університету Сіднея створили першого в світі робота-пастуха SwagBot, повідомляє quibbll.com.

Тести апарату з чотирма колесами почалися ще в червні. Прототип здатний збирати овець, корів і коней в стадо, пересуватися по пересіченій місцевості, об'їжджаючи непереборні перешкоди, а також транспортувати важкі вантажі в причепі.

На першому ж випробуванні робот-пастух виявив себе досить добре, погнав стадо в потрібному напрямку, не втративши ні однієї одиниці зі стада.

На рухомих кінцівках робота розташовані спеціальні широкі колеса, для більш легкого проходження болотистих місцевостей. Також робот оснащений камерою і електромотором, що забезпечує екологічність і дозволяє завдяки модему стежити за стадом віддалено.

Робот-пастух гонить стадо

Незабаром планується додати роботу функціонал для допомоги у ветеринарній діяльності. Вченні планують оснастити робота-пастуха спеціальними датчиками для контролю температури тіла і стеження за ходою худоби, завдяки яким апарат зможе знаходити хворих тварин.

Крім того, SwagBot обладнають сенсорами, що стежать за кількістю трави на тій чи іншій ділянці поля, щоб визначити оптимальне місце для пасовища.Радимо почитати