Новини

Українські трактори можуть перейти з дизелю на дрова

29 Жовтня 2018 3 135

traktor_firewood
Українці переобладнують трактори через паливну кризу
kargoteka.info

Українець переобладнав свій транспортний засіб у «дровомобіль». Чоловік створив спеціальну установку, завдяки якій автівка на 100 км шляху споживає 3 відра дров. Така ідея зацікавила фермерів, які після подорожчання пального розглядають варіант переобладнання сільськогосподарської техніки з дизеля на дрова.

Про це повідомляє ТСН.

«Я порахував, що собівартість бульби на 70% складається з вартості пального. Після осіннього стрибка цін продукція подорожчає щонайменше на гривню. Це така штука, що без палива — нікуди. Техніка є і має заправлятися. Без палива техніка не робить», — підкреслив фермер Віталій.

Підвищення світових цін на нафту та девальвація гривні стали об’єктивними чинниками, що зумовили таку ситуацію на ринку палива в Україні. На сьогодні Україна на 2/3 залежить від імпортного (російського) пального, яке потрапляє в Україну через Білорусь. Дефіцит дизельного пального відчули на собі аграрії з усіх областей України.

«Американський трактор працює цілодобово та споживає півтори тонни солярки за добу. Тож стрімке подорожчання відчутно вдарило по кишені. Мабуть, хтось набиває кишені, бо якщо взяти в інших країнах співвідношення, то в нас набагато дорожче виходить», — говорить тракторист Сергій.Радимо почитати