Новини

Порошенко ветував часткову компенсацію вартості вагонів-зерновозів

27 Липня 2018 255

Veto
Вартість вагонів-зерновозів не буде дотуватись державою
Traktorist.ua

Порошенко підтримав фермерів та наклав вето на законопроект № 7010, який 5 липня 2018 року прийняла Верховна Рада України, зазначивши що окремі положення Закону не можуть бути підтримані та запропонував виключити пункти 21 та 25 у розділі II Закону

Про це повідомляє president.gov.ua.

Відповідно до Закону вагони-зерновози були внесені до переліку техніки, що підпадає під програму часткової компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки.

Аргументуючи своє рішення, Порошенко нагадав, що Бюджетним кодексом України встановлено, що у 2017 – 2021 роках щорічний обсяг коштів Держбюджету України, які спрямовуються на державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників, становить не менше 1 % випуску продукції у сільському господарстві. Водночас 20 % такої підтримки використовується сільськогосподарськими товаровиробниками для закупівлі у вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання (2017 рік - 10 %, 2018 рік - 15 %). У Державному бюджеті України на 2018 рік за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» передбачено 945 млн грн.

З 1 січня 2018 року компенсація сільськогосподарським товаровиробникам за придбані техніку та обладнання надається у розмірі 25 % вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

В той же час,  більшість сільськогосподарських товаровиробників становлять фермерські господарства (75 % від загальної кількості сільськогосподарських підприємств), обсяг виробництва продукції рослинництва (11,2 %) не є такими, що об’єктивно вимагає придбання більшістю з них спеціальних вагонів для перевезення зерна.

За таких обставин запроваджувана Законом державна підтримка на часткове відшкодування вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна є несправедливою стосовно більшості сільськогосподарських товаровиробників.Радимо почитати