Новини

На українських дорогах встановлять обладнання для зважування вантажівок під час руху

27 Липня 2018 120

Weight_in_Motion
Як працює система Weight-in-Motion
static.progressivemediagroup.com

Міністр інфраструктури Володимир Омелян поінформував, що в Україні буде запроваджена автоматична система зважування в русі Weight-in-Motion з метою запобігання руйнуванню доріг, а також зменшення ймовірності тяжких наслідків дорожніх аварій за участю вантажівок.

Про це повідомляє ukrinform.ua.

«Проект розроблений спільними зусиллями Міністерства інфраструктури, Світового банку, Укравтодору. Комплекси зважування в русі, яких буде збудовано 10 одиниць, виявлятимуть серед потоку перевантажені вантажівки і передаватимуть інформацію про них інспекторам Укртрансбезпеки. У разі підтвердження порушення воно документується, і накладаються відповідні санкції», —  зазначає міністр інфраструктури.

Тендер на проектування, постачання і монтаж шести майданчиків зважування у русі вже оголошено. Вантажні комплекси будуть встановлені на під’їздах до Києва. Потенційний виконавець має показати середньорічний будівельний обіг від $10 млн, мати досвід встановлення подібних комплексів, надати відповідні фінансові гарантії та відповідати цілому ряду інших вимог.

«В Україні давно вкорінилася практика, коли вантажівка їде дорогою із навантаженням на вісь у 2-5 разів більше відповідної норми. Це вкрай негативно відображається на експлуатації автодорожнього полотна, яке просто не розраховане на таку вагу. В Україні це зазвичай сходить перевізникам із рук. Тому майданчики зважування у русі допоможуть зробити пересування таких машин фактично неможливим. Як наслідок, ми оберігатимемо дороги від передчасного руйнування», — коментує таке впровадження директор ДП «Укрдорінвест» Олена Криворучко.Радимо почитати