Новини

Трактору Massey Ferguson ТЕ-20 виповнилось 70 років

18 Липня 2016 51

Zeppelin-agro

У липні 2016 року компанія Massey Ferguson святкує річницю трактора ТЕ-20. До ювілею компанія відкрила виставку транспорту і презентувала бронзову скульптуру Гаррі Фергюсона в Herbert Art Gallery & Museum в Ковентрі, Великобританія. Про це повідомляє Zeppelin-agro.

У липні 1946 року вийшов у світ успішний трактор Massey Ferguson ТЕ-20. Перший екземпляр, ласкаво прозваний «Маленький сірий Ферджі», зійшов з конвеєра в Ковентрі,

ТЕ-20 — дітище інженера і винахідника Гаррі Фергюсона, одного із засновників сучасного світового бренду MF. Причина його приголомшуючого успіху — це технологія, пізніше названа як «Ferguson System». Геніальний Гаррі Фергюсон розробив трьохточкову систему навішування додаткового обладнання. Принцип системи полягав в двох точках, в яких зчіпний пристрій шарнірно поєднувався з машиною. Саме зчіпний пристрій являє собою систему важелів і гідроциліндра. Все це кріпилося до третьої точки і здійснювалося успішне управління.

Така система відрізнялася легкороз'ємністю, що дозволяло використовувати велику кількість навісного обладнання, і простотою управління. Також відпала потреба в спеціальному працівнику, завданням якого було керувати причіпною машиною. Всі роботи міг виконувати безпосередньо тракторист. Задній міст отримував посилене навантаження, що забезпечувало краще зчеплення з ґрунтом та гарантувало безпеку при попаданні перешкод в грунті.

«Маленький сірий Ферджі»

«Ferguson System» визнана однією з найбільш важливих розробок ХХ століття.

Важливою особливістю моделі ТЕ-20 є також можливість застосовувати двигуни під різні палива. У післявоєнних умовах дефіциту бензину це було ключем до успіху нового трактора. 

Модель полюбилася фермерам за можливість механізувати свої землеробські роботи за доступною ціною. ТЕ-20 неймовірно легкий і невеликий, всього 20 л.с. забезпечували низькі експлуатаційні витрати.

Всього, з початку виробництва ТЕ-20, було продано понад 520 000 примірників. Це число побило всі рекорди продажів сільськогосподарської техніки. Зараз цю модель можна зустріти на фермах Сполученого Королівства (передану у спадок синам-фермерам), а також в приватних колекціях любителів техніки.

Прогрес не стоїть на місці. Інженери Massey Ferguson розробляють нові технології і випускають нові, інноваційні машини. Останньою новинкою світового виробника є зернозбиральний комбайн MF Т7, який був представлений на виставці «АГРО 2016» в червні.Радимо почитати