Новини

ХТЗ спростував звинувачення СБУ у намірі здійснити диверсію

6 Червня 2016 12

«Харківський тракторний завод» (ХТЗ) спростував звинувачення Служби безпеки України в намірі керівництва підприємства здійснити диверсію — демонтувати і вивезти в Росію обладнання ливарних цехів. Про це йдеться в прес-релізі заводу.

Згідно прес-релізу, ХТЗ, по-перше, знаходиться в приватній власності; по-друге, не включений в перелік підприємств, що мають стратегічне значення для держави (Постанова КМУ № 83 від 4 березня 2015 р.); і в третіх, не виконує оборонні замовлення і випускає виключно продукцію цивільного призначення. У своїй бізнес-діяльності завод керується виключно інтересами своїх акціонерів. При цьому підприємство розпоряджається належними йому активами, так як підказують економічна доцільність та закони ринку.

Керівництво ХТЗ зазначає, що завод був побудований за часів СРСР і був розрахований на виробництво 50 тис. тракторів на рік. Оскільки сьогодні такі обсяги недосяжні, коефіцієнт використання виробничої потужності ливарних цехів в даний час складає не більше 5%. Низьке завантаження потужностей і застаріле (фізично і морально) обладнання, обумовлює неконкурентоспроможний рівень собівартості металевих виробів власного виробництва.

«Менеджмент заводу вже протягом останніх 25 років намагається вирішити дану проблему. Одним з розглянутих рішень є передача цієї частини технологічного процесу на аутсорсинг з можливістю утилізації повністю зношених виробничих фондів. Дивно, що стандартні заходи по економічному оздоровленню стали підставою для того, щоб відкрити кримінальне провадження за надуманими звинуваченнями у «диверсії», — йдеться в прес-релізі.

Також наголошується, що ще одним приводом для звинувачень став факт сканування технічної документаціїна цій підставі був зроблений висновок, що начебто планувалася передача даної документації агресору.

«Але, по-перше, завод, дійсно, планово здійснює сканування паперової документації для забезпечення кращого збереження. По-друге, сканування стосувалося документації з виробництва тракторів, що не має статусу секретної», — зазначили в ХТЗ.

Повідомляється, що в даний час на підставі порушених кримінальних справ був проведений арешт майна та банківських рахунків підприємства — діяльність заводу паралізована. Всі його співробітники відправлені у відпустки, затримка з виплати заробітної плати 2,5 тис. співробітників досягла 3 місяців. Для додаткового тиску заводу пред'явлені вимоги про повернення неіснуючих боргів — ДПС, пенсійний фонд (40 млн грн), екологічний збір (60 млн грн), податок на землю (140 млн грн).

Для того, щоб довести необгрунтованість цих претензій ХТЗ привернув найбільш компетентних і авторитетних аудиторів світу — міжнародну аудиторську компанію з «великої четвірки». А за фактом публічних необґрунтованих звинувачень на адресу генерального директора ХТЗ обіцяють звертатися в компетентні судові інстанції на підставі практики Європейського суду з прав людини.

«Ми будемо ініціювати створення спеціальної слідчої комісії Верховної Ради України, щоб були названі конкретні імена конкретних представників силових структур, які здійснюють тиск на завод, а також з'ясовано, в чиїх комерційних інтересах вони діють по відношенню до ХТЗ», — заявило керівництво ХТЗ.Радимо почитати