Новини

Федерація власників дронів готує позов на Державіаслужбу

12 Червня 2018 588

BPLA
БПЛА
Traktorist.ua

Федерація власників БПЛА вимагає скасувати нововведені правила використання дронів.

Про це повідомляє tsn.ua.

«Так, федерація готує такий позов, хоча суд поки і не дає чіткої відповіді. По-перше, через те, що ринок сектору може уповільнитися. По-друге, такі обмеження не лише забороняють звичайним громадянам вільно користуватися дронами, а і зобов`язують державні структури (у тому числі Держслужбу з надзвичайних ситуацій) отримувати дозвіл для того, щоб мати можливість, наприклад, врятувати людину з їхньою допомогою», — зазначає представник Федерація власників БПЛА.

Наприклад, у Європі держслужби використовують БПЛА для порятунку людей без спеціальних дозволів, і лише за минулий рік за допомогою безпілотників у ЄС було врятовано 65 людей.

За словами представника Федерації, згідно з новими правилами, фактично всіх власників дронів роблять порушниками, адже їхній юридичний статус залишається невідомим.

Фахівці з юриспруденції стверджують, що новий порядок польотів дронів «прямо порушує Конституцію України в частині презумпції невинуватості (ст. 63) та в частині права вільно збирати інформацію (ст. 34)».

Traktorist.ua писав, що Державіаслужба встановила нові правила використання БПЛА, відповідно до яких використання дронів суттєво обмежується та має жорстку регламентацію.Радимо почитати