Новини

Claas довів, що врожайність пшениці прямопропорційно впливає на економію пального

19 Червня 2018 99

Claas_Tucano_580
Комбайн Claas Tucano 580
Прес-служба Claas

В ході польових випробувань компанії Claas було виявлено, що висока врожайність пшениці підвищує рентабельність виробництва зернових не тільки з точки зору прямих доходів від реалізації готової продукції, а й скорочує експлуатаційні витрати техніки.

Про це повідомляє прес-служба компанії Claas.

Саме при збиранні поля з високою врожайністю витрата палива в розрахунку на один гектар у Tucano 580 виявилась в три рази нижче, ніж при збиранні пшениці низької врожайності.

Для збирання пшениці використовувалася жатка Maxflex 930 з шириною захвату 9,3 м, при цьому врожайність на полях господарств, де велися дані роботи, відрізнялася в три рази: 60 ц/га та 19 ц/га.

Витрата палива 16 л/га була зафіксована при збиранні пшениці на полі з низькою врожайністю, при цьому середня швидкість роботи комбайна Tucano 580 залишалася практично такою ж, як і на збиранні пшениці на більш врожайному полі. Витрата палива на більш врожайному полі навпаки, склала всього 5,5 л/га. На обох полях вологість зерна при збиранні пшениці становила 18%, втрати зерна і в тому, і в іншому випадку не перевищили 1%.

Як пояснюють експерти Claas, прибирання поля з низькою врожайністю часто пов'язане з неоднорідним хлібостоєм, великою кількістю зеленої маси бур'янів, що сильно перевантажує обмолот і сепарацію зерна, а також з великими енерговитратами на її подрібнення соломоподрібнювача комбайна. 

Експерти Claas звертають увагу на те, що головною вимогою є рівномірність подачі матеріалу до похилого транспортеру і його розподіл по ширині. Нерівномірний потік маси зерна тимчасово перевантажує молотарку, погіршуючи її роботу. Також нерівномірне навантаження на дизельний двигун приводить до значного підвищення витрат палива на обмолоті. На рівномірність подачі матеріалу до молотарки впливає і ступінь натягу ланцюгів похилого транспортера, налаштування консульного шнека жатки і безпосередньо мотовила, тому рекомендується щодня контролювати дані параметри.

В цілому, фахівці компанії Claas підкреслюють, що орієнтація лише на стандартні налаштування комбайна без урахування індивідуальної специфіки конкретного регіону, поля, поточних кліматичних умов не дозволить повною мірою реалізувати закладений виробником потенціал машини, а це призводить до упущеної вигоди і зниження рентабельності роботи техніки.Радимо почитати