Новини

ОТП Лізинг отримає 1 млрд грн для фінансування малого і середнього бізнесу

17 Серпня 2017 80

Підписання угоди про виділення кредиту «ОТП Лізинг» на суму близько 500 млн грн
Підписання угоди про виділення кредиту «ОТП Лізинг» на суму близько 500 млн грн
Latifundist.com

«Європейський Банк Реконструкції та Розвитку» (ЄБРР) виділить кредит «ОТП Лізинг» на суму близько 500 млн грн. Угода про виділення кредиту підписана сторонами в рамках прес-конференції в Києві 15 серпня, пише Latifundist.com.

ЄБРР видасть кредит в сумі близько 500 млн грн лізингової компанії «ОТП Лізинг». Аналогічну суму компанія також отримає від материнського фінансової установи — OTP Bank Plc. За словами директора представництва ЄБРР в Україні Шевки Аджунера, сума грошей буде в більшій мірі спрямована на фінансування малого і середнього аграрного бізнесу.

«Ця угода має для нас важливе значення, адже вперше за історію діяльності нашого банку в Україні ми видаємо кредит в національній валюті. Ці 500 млн грн від нас і ще стільки ж від материнського банку будуть використані для підтримки лізингових операцій, спрямованих, в першу чергу, на малий і середній аграрний бізнес. На сьогоднішній день лізингова галузь в Україні не до кінця розвинена, і ми сподіваємося, що ця транзакція в подальшому буде сприяти розвитку цього сектора», заявив Шевки Аджунер.

Генеральний директор «ОТП Лізинг» Андрій Павлушин зазначив, що операція про кредитування має велике значення як для обох сторін, так і для українського агробізнесу. З огляду на те, що кредит виданий в національній валюті, це повинно стимулювати українських агровиробників брати участь в лізингових програмах компанії. Адже часто фермери бояться брати кредит в доларах. За його очікуванням, загальна сума лізингових операцій для аграрного бізнесу за поточний рік складе близько $ 90 млн.

«Зараз у нас стоїть план в $ 70 млн. Але ми бачимо, що з урахуванням виконаної роботи, активності ринку і цієї угоди ми вийдемо на показник $ 90-95 млн і перевиконаємо наш план на 30-40%. І коли я кажу про суму $ 90 млн, я маю на увазі тільки суму нашого фінансування. З урахуванням суми першого внеску клієнта сума інвестицій в аграрний сектор складе $ 120-130 млн, з яких близько 40% припадає на малий і середній бізнес», говорить Андрій Павлушин.

У свою чергу глава правління АТ «ОТП Банк» Тамаш Хак-Ковач заявив, що сьогодні компанія «ОТП Лізинг» є найбільшою лізинговою структурою в Україні. За його словами, кожна друга одиниця техніки, продана через лізингову систему, була реалізована через компанію «ОТП Лізинг». І він упевнений, що співпраця з ЄБРР тільки поліпшить ці показники і відкриє нові можливості для представників малого та середнього агробізнесу.

Крім того, спікер зазначив, що лізинговий ринок в Україні зараз потребує підтримки. За його словами, лізинг  це найкращий інструмент підтримки українського малого бізнесу.

«Якщо ви подивитеся, що відбувається з лізинговим ринком в Україні, то побачите, що цей ринок має потребу в підтримці. Лізинг дуже цікавий для України адже він є відмінним інструментом фінансування аграрного бізнесу. І ця угода незабаром покаже, що ми підтримуємо малих і середніх сільгоспвиробників не на словах, а на ділі», підсумував Тамаш Хак-Ковач.

Раніше повідомлялося, що компанія «ОТП Лізинг» за 5 місяців 2017 р. профінансувала $ 40 млн, перевиконавши план на 39%.

Катерина Нікончук, Latifundist.com.Радимо почитати