Новини

Засідання ради кластеру Агротехніка відбулося 28 липня

2 Серпня 2017 56

Засідання ради кластеру «Агротехніка»
Засідання ради кластеру «Агротехніка»
УПЕК

В рамках ділової програми Дня поля «Лозівські машини-2017» 28 липня 2017 року відбулося засідання експертно-координаційної ради інноваційно-освітнього кластера «Агротехніка». Про це повідомляє прес-служба УПЕК.

На засіданні повноважні представники Харківської обласної державної адміністрації, машинобудівних та агропромислових підприємств країни, інженерних центрів, провідних аграрних ВНЗ України, які входять до складу кластера, підвели підсумки діяльності за рік, обговорили поточні питання, а також намітили план роботи на майбутнє.

Відкриваючи захід, голова експертно-координаційної ради інноваційно-освітнього кластера «Агротехніка» Едуард Сімсон відзначив, що головна мета засідання  формування науково-технічної програми розвитку агропромислового комплексу.

«Ключові поняття, які повинні лягти в основу програми, це інноваційність, енергоефективність, точне і щадне землеробство. Зараз перед нами стоїть важливе завдання створення нового покоління «розумної» причіпної ґрунтообробної техніки для ефективного землеробства. Перший зразок з лінійки Smart-агрегатів ми плануємо представити міжнародній промисловій громадськості вже на масштабній виставці сільськогосподарської техніки Agritechnica в Ганновері у листопаді », — говорить Едуард Сімсон.

Крім цього, голова ради на зустрічі анонсував вступ кластера «Агротехніка» в Європейську асоціацію Кластерів — об'єднання близько 150 кластерів Європи.

Народний депутат України, виконавчий директор Національного комітету промислового розвитку України, почесний президент ІГ УПЕК Анатолій Гіршфельд в своєму виступі акцентував увагу на тому, що науці необхідно цільове фінансування, яке повинно давати чіткі результати для аграрного сектора економіки України.

Анатолій Гіршфельд

«Одна з головних наших цілей — створення конкурентоспроможної експортоорієнтованої агропромислової галузі України, яка представлятиме нашу країну в міжнародному просторі. В рамках цього необхідно налагодити виробництво агротехніки, яка володіє параметрами інновації, точного і щадного землеробства, а також енергоефективності, — це основа на довгі роки, яка буде формувати не тільки розвиток сільгоспмашинобудування, а й конкурентоспроможність всього аграрного сектора. Тому на даному етапі потрібно визначитися з чіткими критеріями такої агротехніки, що в кінцевому підсумку стане базою створення нової лінійки агрегатів, яка буде стимулюватися з бюджету окремими механізмами компенсації», — зазначає Анатолій Гіршфельд.

Завершилося засідання ради урочистим підписанням Меморандуму про приєднання до кластеру «Агротехніка» ще двох учасників — Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Національної академії аграрних наук України (ННЦ «ІМЕСГ» НААН) і Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва (ХНАУ).

Підписання Меморандуму про приєднання до кластеру «Агротехніка»

Завідувач кафедри виробничого менеджменту та агробізнесу ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Олександр Ульянченко зазначив, що співпраця університету і кластера буде продуктивним і результативним.

«Наукова діяльність ХНАУ ім. В.В. Докучаєва спрямована на розробку нових технологій щадного вирощування сільськогосподарських культур, і у нас вже є ряд цікавих пропозицій для науково-технічної програми розвитку аграрного комплексу», — сказав Олександр Докучаєв.

В основі роботи інноваційно-освітнього кластера «Агротехніка» лежить взаємовигідне партнерство між учасниками, перш за все, виробництвом і наукою, спрямоване на впровадження інноваційних агротехнологій для заощадження земельних ресурсів і підвищення ефективності сільськогосподарської галузі країни.Радимо почитати