Новини

В Україну можуть збільшитись поставки білоруських тракторів в 3-4 рази

26 Липня 2017 84

Трактори МТЗ-82
Трактори МТЗ-82
gredx.ru

Білорусь може збільшити в кілька разів поставки техніки в Україну. Про це повідомив заступник прем'єр-міністра Білорусі, Володимир Семашко, пише agriculture.by.

Володимир Семашко навів в приклад білоруські трактори.

«В Україні тракторний парк близько 200 тис. тракторів, він зношений на 90%. За нашою оцінкою, щороку їм потрібно оновлювати по 20 тис. одиниць. Поки ми поставляємо 3-3,5 тис. Думаю, в 3-4 рази збільшити поставки можна»,  повідомив віце-прем'єр.

В Україні працює сім спільних складальних виробництв, а в Білорусі створено шість з українськими партнерами.

«Ми повинні використовувати ситуацію, коли Білорусь — член Євразійського економічного союзу з ринком в 180 млн, а Україна, по суті справи, є асоційованим членом Європейського союзу. Якщо високий ступінь локалізації, то продукція може вільно переміщатися по ринку», — вважає Володимир Семашко.

Цієї думки дотримується і заступник міністра економічного розвитку і торгівлі — торговий представник України Наталія Микольська.

«Весь час ми говоримо про те, що Україна і Білорусь — це країни-сусіди, які повинні торгувати: експорт-імпорт, але я хотіла б зазначити, що є ще одна дуже важлива річ — це кооперація для експорту на ринки третіх країн», — заявила Наталія Микольська 21 липня на українсько-білоруському економічному форумі в Києві.

Вона додала, що Білорусь також має можливості вільної торгівлі, які не доступні України, відповідно українські компанії також мають можливість розглянути кооперацію з білоруськими компаніями для експорту в ці країни.

Нагадаємо, що в січні-травні 2017 року білоруський експорт тракторів виріс на 9%.Радимо почитати