Новини

В Канаді розробили автономну платформу DOT здатну замінити трактор

17 Липня 2017 172

Автономна платформа DOT, яка здатна повністю замінити трактор
Автономна платформа DOT, яка здатна повністю замінити трактор
agroxxi.ru

Підприємець Норберт Божот знайшов спосіб повністю позбутися від трактора та розробив автономну платформу DOT, яка вперше була представлена під час проведення Ag in Motion з 18 по 20 липня в Західній Канаді. Про це повідомляє agroxxi.ru.

«Всі інші працюють над тим, щоб адаптувати тракторну технологію до автономної, але навіщо нам потрібен трактор? Платформа DOT для автономного поля виключає необхідність високої потужності тяги трактора з повним приводом, а також виключає осі, колеса та зчеплення на більшості польових знарядь, по суті перетворюючи їх в самохідні установки. Основною причиною, по якій я хотів уникнути використання трактора, є те, що він повинен мати всі вагові коефіцієнти, щоб тяга тягнула все, що стоїть: вага знаряддя, зерна, насіння або добрива», — повідомив Божот, президент і засновник SeedMaster, який останній три роки розробляє свою концепцію через дочірню компанію Dot Technology Corp.

Автономна платформа DOT, яка здатна повністю замінити трактор

Для U-образного «перфоратора», що працює на чотирьох незалежних гідростатичних колесах, потрібно всього лише секунди, щоб під'їхати до сівалки, обприскувачи або візоки для зерна і гідравлічно підняти його на платформу. Управлінням при цьому відбувається на дистанційному управлінні.

«Це потенційно знижує капітальні витрати, які фермери пов'язують з обладнанням, на додаток до двозначних скорочень витрат на паливо і робочу силу. Я підозрюю, що ми будемо шукати 20-30-відсоткову економію», — говорить Божот.

Автономна платформа може управлятися дистанційним оператором або програмуватися через GPS із заданим «планом польоту» для всього поля або його частини. Пристрій відключається, якщо воно відхиляється від запрограмованого шляху або стикається з перешкодами. Оператор може контролювати і налаштовувати програмування для декількох пристроїв, що працюють одночасно через мобільний пристрій.

Пристрій оснащений 160-сильним дизельним двигуном Cummins, який, за словами Божота, більш ніж достатній для роботи 30-футової сівалки зі швидкістю до 6 миль/год. Компанія планує провести польові випробування протягом 2017 року та зробити перші одиниці доступними для вибраної кількості фермерів в 2018 році.Радимо почитати