Новини

В Росії несподівано зросли ціни на сільгосптехніку

12 Липня 2017 77

Трактор Кіровець К-744 на полі
Трактор Кіровець К-744 на полі
kirovets-ptz.com

Міністерство сільського господарства РФ заявило про відмову фінансувати Програму №1432, що передбачала субсидії за купівлю вітчизняної сільгосптехніки.

Виробники сільгосптехніки були змушені підвищити ціни і тепер підраховують збитки. Про це пише agroinfo.com з посиланням на блог Президента асоціації «Росспецмаш» Констянтина Бабкіна.

Програма №1432 передбачала 15-20% знижки при купівлі вітчизняної сільгосптехніки російськими аграріями.

Початкові кошти на субсидії покупцям закінчились ще минулого літа, але в вересні 2016 року Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв вирішив надати додатково 13,7 млрд рублів (6 млрд грн в еквіваленті). Після цього заводи продовили продавати техніку аграріям зі знижкою, фактично в кредит.

Виявилось, що останні 10 місяців виробники не можуть отримати компенсації від російського уряду. А нещодавно стало відомо про повне закриття програми субсидій.

В результаті заводи опинились в скрутному становищі. Для компенсації збитків за вже продану техніку, вони були змушені значно підвищити ціни на поточну продукцію.

Нагадаємо, 6 липня на засіданні Уряду РФ була прийнята Стратегія розвитку машинобудування до 2030 року, яка передбачала активну участь держави в розвитку галузі. Але вже за тиждень Уряд Росії відмовився фінансувати навіть поточні субсидії сільгоспмашинобудівникам.

Непослідновні дії Уряду Росії вже призвели до значного зростання цін на сільгосптехніку. Заводи розпочали підготовку до спаду виробництва.  

Нагадаємо, що в Росії розташовані декілька заводів міжнародних компаній, які експортують вироблену продукцію в тому числі і на ринок України. Як позначиться зростання цін на сільгосптехніку в Росії на наш ринок, поки що невідомо.Радимо почитати