Новини

Strip-till дозволяє стабілізувати врожайність полів в Україні — думка

10 Липня 2017 127

Зігмунд Лампка, власник агрохолдингу «Лампка Агро»
Зігмунд Лампка, власник агрохолдингу «Лампка Агро»
traktorist.ua

Використання сидератів та глибоке боронування замість оранки дозволить стабілізувати урожайність в посушливі роки.

Такого висновку дійшли учасники конференції «Системи землеробства — 2017», що відбулась  в червні в Хмельницькому.

Дайджест конференції доступний на нашому сайті.

 «Зараз стрімко змінюється клімат. Ще 2 роки тому Хмельниччина, де розташовані мої землі, славилася тим, що тут завжди було достатньо вологи. Зараз же дощі йдуть в Миколаївській і Одеській областях, а у нас засуха. Якщо раніше ми принципово загущували посіви, тому, що волога в ґрунті це дозволяла, і отримували по 10-11 т/га пшениці, то зараз підбираємо густоту посіву під особливості наших полів і радіємо врожайності 8,5 т/га», — говорить Зігмунд Лампка, власник компанії «Лампка Агро».

В пошуках нових рішень компанія кожен день експериментує, робить багато помилок, але знаходить правильні шляхи.

«Зараз ми відмовилися від оранки землі, використовуючи замість цього культиватори. Дискові борони ми застосовуємо лише для лущення, а весь інший обробіток ґрунту виконується культиваторами. Експериментуючи, ми дійшли до того, що проводимо культиваторами міні-глибоке розпушування ґрунту — спеціальні долота дозволяють зривати плужну підошву на глибині до 30 см» — додає Лампка.

Крім того, «Лампка Агро» вже кілька років поспіль впроваджує технологію strip-till. Завдяки цьому покращується розвиток кореневої системи рослин, зберігається волога в ґрунті, ефективно вносяться добрива.

 «Ми не ставимо перед собою цілі домогтися супервисоких урожаїв, ми прагнемо отримувати стабільні врожаї незалежно від того, буде рік «сухий» чи «вологий». І я вважаю такий підхід правильним. Нам не потрібні 10 т/га по пшениці у вдалий рік, але ми стабільно отримуємо по 8,5 т/га. І вважаємо це успіхом,» — підсумував Зігмунд Лампка.Радимо почитати