Новини

Через ранні жнива на Херсонщині не вистачає комбайнів

29 Червня 2017 63

Комбайн Massey Ferguson 7347 на збиранні врожаю
Комбайн Massey Ferguson 7347 на збиранні врожаю
traktorist.ua

Посуха на Херсонщині спричинила ранній початок жнив, а оскільки господарства підписували контракти на збирання врожаю заздалегідь, то тепер відчувають нестачу техніки.

Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександра Паливода в інтерв'ю Херсон.CITY

Жнива ранніх зернових вже розпочалися в Голопристанському, Скадовському та Чаплинському районах. Тут в минулі роки збирали по 50 і більше центнерів з гектара, зараз урожай очікується меншим, але не всі райони області однаково забезпечені технікою.

«Середнє навантаження на один комбайн по області становить 210 га, ця цифра різниться по районах, найбільше навантаження на комбайн спостерігається в Каховському, Генічеському та Каланчацькому районах (245–266 гектарів на один комбайн). Зараз в області наявні 2650 комбайнів, яких не вистачає,» — повідомив Олександра Паливода.

Він додав, що ХОДА намагається допомагати фермерам, підшукуючи в Україні організації що здають техніку в оренду та розповсюджуючи інформацію про них через районні адміністрації.

Як відомо, на Херсонщині саме в Чаплинському та Іванівському районах у аграрів вийшла з ладу дорога техніка через неякісне пальне, водночас, за словами Паливоди, більшість господарств закупили пальне заздалегідь та забезпечені пальним майже стовідсотково.

Чи будуть господарства витрачатись на купівлю нових партій пального і перевірку якості вже закупленого або працюватимуть на власний ризик з наявними запасами — невідомо. Радимо почитати