Новини

Стало відомо про простий спосіб захисту від вірусу Petya.A

28 Червня 2017 74

Екран комп'ютера, зараженого вірусом Petya.A
Екран комп'ютера, зараженого вірусом Petya.A
unian.ua

Виробник антивірусного програмного забезпечення Symantec вказав спосіб, за допомогою якого кожен користувач може легко обманути вірус Petya.A, захистивши свій комп'ютер від зламу. Про це повідомила meduza.io.

Після зараження вірус Petya шукає на комп'ютері файл perfc, що знаходиться за адресою С:\Windows\perfc. Якщо даний файл вже є на комп'ютері, то вірус припиняє свою роботу.

Для захисту достатньо створити файл з ім'ям perfc без вказання типу файлу або з розширенням perfc.dll за допомогою програми «Блокнот», що встановлена за замовчуванням на кожному ПК з Windows. Бажано зробити цей файл доступним тільки для читання, щоб вірус не зміг модифікувати його.

Також стало відомо, що вірус Петя є спеціалізованим і атакував в основному державні установи та комерційні підприємства, маскуючись під оновлення бухгалтерських програм або файли шукачів роботи, які надсилались на адреси відділів кадрів. Заражувались комп'ютери з Windows XP, Windows Vista або Windows 7.

Домашні користувачі, так само як робочі комп'ютери під керуванням Windows 10, не постраждали.

Раніше ми писали, що в Україні постраждали понад 30 найбільших банків, підприємств, фірм та основні державні установи. Згодом вірус почав поширюватись в окремих країнах Європи.Радимо почитати