Новини

Комп'ютерний вірус Petya.A вивів із ладу банки, зв'язок, транспорт (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

29 Червня 2017 141

Комп'ютерний вірус Petya.A вивів із ладу банки, зв'язок, транспорт
Комп'ютерний вірус Petya.A вивів із ладу банки, зв'язок, транспорт
informat.com.ua

Як відомо, 27 червня відбулась масштабна кібер-атака на комп’ютери українських користувачів. Про перешкоди в роботі повідомили «Нова Пошта», Приватбанк та кілька десятків інших організацій. Traktorist.ua поцікавився наслідками для аграріїв.

Зараження комп’ютера відбувається через скачування файлу Петя.apx, що надходить на електронну пошту менеджерів з персоналу або з оновленнями бухгалтерської програми Me.Doc.

За даними офіційної сторінки Facebook Кабміну України, з 14-00 27 червня не працюють комп'ютерні мережі банків («Ощадбанк», «Укрсоцбанк», «Укргазбанк», «Кредит Дніпро» та інші), енергокомпанії «Київенерго», «Укртелекому», «Нової пошти», магазинів «Епіцентр-К», паливних компаній WOG та KLO.

«Ми використовуємо повністю хмарну технологію з багаторівневими системами захисту, дані розподілені в 3 країнах — Японія, Німеччина, США. Ми знаємо про наявність даного вірусу і він був зупинений на першому рівні захисту, після якого ще є 3 резервних системи, тому вірус жодним чином не пошкодить самі системи та клієнтські дані», — прокоментував директор компанії «Кропіо Україна» Андрій Андрійчук.

У АБА «Астра» запевняють, що на даний час комп’ютери працюють в нормальному режимі. Можуть бути певні незручності, якщо вірус потрапить до ПК, адже тоді виникнуть труднощі з формуванням рахунків по запчастинах. Проте спеціалісти компанії впевнені, що можна буде це зробити з іншого, незараженого, комп’ютера.

«На даний момент відключили 1С, ввели заходи застереження для електронної пошти. Щодо проникнення в програмне забезпечення техніки John Deere, то це неможливо, оскільки там стоїть інша система, під яку потрібно було б писати окремий вірус», — прокоментували представники компанії Ландтех, офіційного дилера John Deere.

У компанії New Holland повідомили, що ускладнень на даний момент немає. Проблем, пов'язаних з проникненням вірусу в програмне забезпечення техніки New Holland також не було.

В корпорацІї AGCO запевнили, що з вірусом проблем не виникло, всі системи працюють у звичному режимі.

У Claas повідомили, що їхній техніці та комп'ютерним системам нічого не загрожує. Сервери компанії знаходяться у Німеччині, куди вірус не добереться. Проте радять все ж бути пильними та слідкувати за безпекою ПК на місцях.

Видання The Independent повідомило про хакерську атаку, крім України, у Росії, Іспанії, Індії, Нідерландах, Франції.

Станом на 29 червня 10-00 частково працюють системи «Ощадбанку» — відновлено інформування клієнтів про карткові операції, але не працюють банкомати і термінали. 

Переважна кількість послуг Банку, як раніше, є доступною для клієнтів завдяки дистанційним каналам — веб і мобайл банкінгу «Ощад 24/7». Усі картки банку є повністю функціональними, скористатися ними можна як у банкоматній мережі інших банків (послуга є безкоштовною для пенсійних карток), так і при безготівкових розрахунках за товари та послуги, — повідомила прес-служба «Ощадбанку».

Водночас банк зазначає, що 29 червня відділення продовжать роботу в «консультаційному режимі».

«Банки не працювали і не могли проводити валютні операції. Через неможливість фінансових операцій у клієнтів та банків прямі втрати. У більшості компаній не було бекапів інформації. Зараз вони займаються відновленням старої бази даних замість нормальної роботи. Це незаплановані витрати на безпеку. Через масовий попит на ІТ-послуги зростає їх вартість», — прокоментували ситуацію в компанії Agromino.

Досі не працює система відстеження відправлень «Нової пошти» та MeestExpress, тому відправлення «зависли» і одержувачі не можуть отримати необхідні запчастини і витратні матеріали, що зазвичай пересилались кур'єрською доставкою. На «Новій пошті» видають тільки ті вантажі, які не потребують оплати.

«Укрпошта» відновила видачу і оформлення відправлень, зокрема міжнародних. Понад 10 000 відділень компанії «Укрпошта» взагалі не відчули проблем, оскільки не були автоматизовані.

Компанія Microsoft підтвердила, що основним джерелом розповсюдження вірусу Petya.A стали оновлення програми M.E.Doc.

Сайт Кабінету Міністрів України недоступний з 14-00 29 червня — повідомляє Менеджер з інформації та ІТ у Раді підприємців при КМУ Іван Бердецький про другу за добу хакерську атаку.

Вірус Petya.A виконує необоротне шифрування даних, фактично знищує їх, тому можливості відновити дані немає, навіть за умов оплати «викупу».

Як уникнути зараження:

  • вдумливо користуватись електронною поштою, не скачувати вкладення та не читати листи від невідомих відправників;
  • всі скачані файли перевіряти останньою версією антивірусу;
  • за можливості провести оновлення операційної системи до останньої версії;
  • вимкнути комп’ютер з мережі за найменших ознак зараження або коли комп’ютер колеги було заражено; 
  • архівувати всі дані на резервних носіях або в хмарних сховищах.


Радимо почитати