Новини

Український стартап Kray Technologies почав продавати гігантські агродрони

22 Червня 2017 120

Велетенський агродрон від українського виробника Kray
Велетенський агродрон від українського виробника Kray
kray.technology

Український стартап Kray Technologies підписав перші контракти на виробництво потужних агродронів з продуктивністю 300-500 га за добу. Виробництво налагодять поблизу Теремків в Києві. За даними Liga.Net, розробник отримав замовлення приблизно на 10 агродронів.

Як повідомив засновник проекту Дмитро Сурду, апарат вже отримав необхідні патенти в США.

«Вважайте, перший дрон вже продали. Законтрактовано досить багато», — підкреслив Дмитро Сурду.

Контракти укладені переважно на ринку США і Канади.  Вчора Kray Technologies показав робочий прототип дрона в дії. Передсерійне комерційне збирання організовано в Києві. Серійне виробництво будуть організовувати з наступної весни в різних країнах світу.

Один дрон разом з станцією керування коштує приблизно $50 000, за умов серійного виробництва вартість суттєво знизиться. Kray ще в 2016 році отримав грант Фонду цивільних досліджень і розвитку США (CRDF Global).

Український дрон оснащено системою комп’ютерного зору, яка автоматично розпізнає перешкоди і ухиляється від них.

Робочий цикл дрона складається з 15 хвилин польоту та 1 хв обслуговування. За один цикл обробляється до 14 га. Два комплекта батарей заряджаються за 60 хвилин.

Продуктивність дрона 27-48 га/годину, 300-500 га за день. Максимальна швидкість 110 км/год є рекордною для даного типу коптерів. Ємність баку для хімікатів — 22,5 л і 15 кг.

Завдяки польоту на висоті 1 метр агродрон покриває поле набагато краще, ніж літак, тому втрати урожаю на непокритих ділянках знижуються з 4 до 0,5%.

Серед конкурентів українського дрона є Yamaha Rmax або DJI Agros M1. Китайський Agros M1 поки що дешевший ($15 000), але оснащений вдвічі меншим баком для добрив і не може розвивати порівняну з українським швидкість.

Але Kray бачить основним ринком для свого дрона США та Канаду. Тут є цільова група з приблизно 1 млн фермерів, 20% з яких хочуть купити літак для обробітку полів. Ємність ринку становить 1,8 млрд доларів і він насититься приблизно за 8 років.Радимо почитати