Новини

Для сидерального землеробства не потрібно змінювати парк техніки

19 Червня 2017 60

Трактор Massey Ferguson з бороною в роботі
Трактор Massey Ferguson з бороною в роботі
traktorist.ua

Для того, щоб перейти на сидеральну систему землеробства, не потрібно змінювати парк техніки. Про це розповів в інтерв’ю для Superagronom.com Микола Матвійчук, керівник агрономічного відділу «Суффле Агро Україна».

Він повідомив, що для введення сидерального землеробства достатньо змінити підходи до обробітку ґрунту, поступово змінюючи технологію.  Найважче буде впроваджувати сидерати на зернових культурах.

«Потрібно робити неглибоке лущення на глибину 3-4 см, максимум до 5 см, і тоді всівати. Це якщо йдеться про техніку, яка є у переважної більшості в Україні. В Європі ж використовують коток для того, щоб прим’яти сидерат, і сівалки прямого посіву прямо в сидерат всівають культуру», — говорить Микола Матвійчук.


Він додав, що глибока оранка популярна, бо вирішує багато проблем агронома, дає змогу не думати, що робити з пожнивними рештками. 

«Для того, щоб правильно займатися сидератами, ми не можемо, скажімо, зупинити комбайн на одному місці. Ми маємо зупинитися і відразу здати назад, ширина розкидання соломи має бути на ширину жатки, не має бути жодних валків. Повинні обов’язково стояти розкидачі полови на комбайнах. Якщо ми маємо широкозахватні жатки, наприклад, 7,5 або 9 метрів, а комбайн може розкидати тільки на 6 м, звичайно, ми будемо мати проблеми із завалкою соломи для посіву сидератів. Все має бути рівномірно розподілено. Якщо комбайни не можуть гарно розподілити солому, після комбайну мають іти пружинні борони для рівномірного розподілення пожнивних решток», — додав Матвійчук.

За його словами, до змін землеробства не можна підходити за 1 день. Це потрібно робити крок за кроком.Радимо почитати