Новини

«Украгроінжиніринг» стане на захист інтересів машинобудівників

13 Червня 2017 87

Директор ГС «Украгроінжиніринг» Віктор Погорілий
Директор ГС «Украгроінжиніринг» Віктор Погорілий
traktorist.ua

Захистом інтересів машинобудівників, користувачів, сервісних компаній та постачальників аграрної техніки займатимуться у Громадській спілці «Українська асоціація підприємств машинобудування та інжинірингу» (Украгроінжиніринг).

Про це в інтерв’ю Traktorist.ua розповів директор асоціації Віктор Погорілий

Нагадаємо, як раніше писав Traktorist.ua, в Україні створили асоціацію вітчизняних машинобудівників Громадська спілка «Українська асоціація підприємств машинобудування та інжинірингу» (Украгроінжиніринг). Її презентація відбулася під час виставки «АГРО-2017».

За словами директора ГС «Украгроінжиніринг», сьогодні потрібно створити активне лобіювання інтересів машинобудівників від виробника до влади, а не навпаки.

Головне завдання — не чекати допомоги від влади, а робити це самим і спільно з нею, ділячись досвідом кожного з членів асоціації і так допомагати виробникам с/г техніки та фермерам. Це дасть розуміння основних проблем, шляхів їхнього вирішення, попри те, вони індивідуальні чи колективні. «Украгроінжиніринг» стане на захист інтересів українських сільгоспмашинобудівників, а також бізнес-інтересів своїх учасників перед урядом, братиме участь у формуванні та реалізації державної політики в машинобудуванні. Реформування галузі та сектору має відбуватися не згори — від управлінця, а знизу — від конкретної людини, яка кожен день стикається з цими питаннями», — заявив він.

Серед нагальних проблем машинобудівників та користувачів аграрної техніки в асоціації бачать відсутність елементної бази, покращення системи продажів та якості агротехніки.

Перша проблема, яку нам потрібно вирішувати, — захист інтересів сільського господарства та виробництва техніки для неї. Наразі від продажу аграрної продукції отримуємо дуже багато валютних надходжень. Але їх відразу витрачаємо на придбання техніки за кордоном, імпортних запчастин, витратних матеріалів та добрив. Тобто, реалізуючи, наприклад, зерно, виробник реінвестує кошти», — підкреслив директор ГС «Украгроінжиніринг».

На його думку, здешевленню собівартості та покращенню якості техніки сприятиме удосконалення законодавства.

Сьогодні в Україні є багато постачальників закордонних деталей, які купує український виробник. Але якщо організувати ці поставки централізовано, то можна щонайменше на 10-15% зменшити її вартість. Очевидно, що ще тривалий час вітчизняні виробники не зможуть відійти від використання на своїх виробництвах частини імпортних деталей. Наприклад, візьмемо виробництво оприскувачів. Так от, весь світ робить їх, використовуючи високоякісні форсунки та арматуру італійського виробництва. Якщо ж ми, наприклад, купимо там комплектну машину, то ми, згідно із нашим законодавством, ввеземо її безмитно. Але, якщо будемо везти арматуру щоб зробити самостійно цей оприскувач, то на арматуру буде накладено мито. Це потрібно скасовувати», — додав Віктор Погорілий.Радимо почитати