Новини

Автономний культиватор Naio Dino зменшує потребу в гербіцидах в 20 разів

13 Червня 2017 72

Роботизований культиватор Naio Dino
Роботизований культиватор Naio Dino
futurefarming.com

Французький виробник роботизованої техніки Naio Technologies підготував для крупних фермерських господарств новий автоматичний роботизований культиватор Dino, призначений для точного прополювання. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Компанія вже випустила невеликого робота Oz для малих господарств і запуском Dino планує закрити потреби крупніших.

Dino використовує супутникові сигнали RTK для переміщення по овочевих грядках без пошкодження рослин. На машині знаходиться набір камер для точного визначення рядка і позиціонування прополювальних органів якомога ближче до рослини.

Основна задача для Dino — контролювати появу бур’янів і видаляти їх без використання хімічних препаратів. Завдяки масі всього в 800 кг, роботизований культиватор ущільнює ґрунт значно менше будь-якого трактора чи обприскувача.

За словами виробника, робот може працювати до восьми годин після повної зарядки, з робочою швидкістю 3-4 км/год, при цьому без контролю з боку оператора може бути досягнута продуктивність 5 га/день. Після завершення прополювання,  Dino надсилає текстове повідомлення.

За результатами експлуатації меншої моделі Oz, фермери досягають економії гербіцидів до 94%, для Dino виробник вказує схожу ефективність з теоретичною можливістю повністю замінити хімічне прополювання.

Вартість моделі Oz становить 21-24 тис. євро і, за результатами експлуатації на полях, окупність близько 5 сезонів. Для Dino точної вартості не встановлено, вона буде коливатись в межах 75-100 тис. євро.

Naio Technologies вже має 10 замовлень на 2017 рік для моделі Dino і зараз тестує новинку на грядках з салатом по всій Франції і Данії. Менша модель Naio Oz успішно працює на полях з квітами.

Надалі роботи будуть пристосовані до обробки широкого спектру культур.Радимо почитати