Новини

Створено перший в світі роботизований комбайн для збирання спаржі

12 Червня 2017 69

Роботизований спаржевий комбайн Cerescon
Роботизований спаржевий комбайн Cerescon
cerescon.com

В Нідерландах успішно пройшов випробування прототип промислового робота компанії Cerescon для збирання спаржі, який з наступного року буде запущено в серійне виробництво. Про це повідомляє cerescon.com.

Біла спаржа, що за свою цінність отримала назву «біле золото», займає великі площі в континентальній Європі. З загального обсягу ринку в 800 млн €, близько 10% відсотків вирощується в Нідерландах. Саме тут було створено перший в світі автоматичний комбайн для збирання спаржі.

Цінність врожаю спаржі залежить від своєчасності збирання, коли пагони ще білого кольору і не проросли на поверхню ґрунту. Для цього раніше використовувалась ручна праця, коли пагони зрізались ножем до моменту виходу з ґрунту. Мала тривалість сезону збирання, з кінця квітня до середини червня, здорожчувала найм сезонних робітників.

Нідерландська фірма Cerescon розробила перший автоматичний комбайн, який визначає стиглість пагонів спаржі та зрізає їх за досягнення необхідної довжини.

Протягом 6 років нідерландські та німецькі виробники співпрацювали для створення прототипу. Було випробувано кілька рішень на основі датчиків тиску та радарів, але найкращий результат показала схема з датчиками вологості. Рівень вологості в рядку перевіряється на глибину 5 см, з варіацією від 3 до 10 см. Якщо попит на спаржу великий, система може переналаштуватись на більшу глибину, щоб отримати більше молодих пагонів.

Після визначення розташування пагона, датчики відводяться від рядка і передають точні координати роботу. За допомогою маніпулятора з чотирма пальцями робот накриває пагін і плоске лезо зрізає його біля основи, щоб маніпулятор витягнув пагін на поверхню і поклав в контейнер. При зрізанні пагона маніпулятор нерухомий, але потім переміщується до наступного пагона і вирівнює поверхню грядки.

Cerescon планує зробити невелику кількість комерційних трьохрядних машин для наступного сезону. Кожна з них, як очікується, буде коштувати в районі € 500-600 тис.. Вартість машин окуповується протягом трьох-чотирьох сезонів.

З продуктивністю 1 га/год, роботизований комбайн підходить для виробників, що працюють з 40-45 га спаржі. Cerescon вважає, що трирядна машина замінить 60-75 робітників, знижуючи витрати на збирання на 50%. Фірма оцінює потенціал ринку подібних комбайнів в 600 машин по всьому світу, і має амбітні цілі подвоїти продажі до максимум 60-65 одиниць на рік до 2023 року.

Нагадаємо, Volvo Truсks розробив систему автоматичного водіння для вантажівок, які працюють на збиранні врожаю, що полегшує збирання та збільшує врожайність.Радимо почитати