Новини

В США роботів з гідроножами залучають до збирання врожаю

2 Червня 2017 60

Трактор New Holland з причіпним роботизованим комбайном
Трактор New Holland з причіпним роботизованим комбайном
wired.com

Каліфорнійські фермери для збирання салату латук застосовують самохідних роботів, оснащених «водяними ножами» — форсунками, що струменями води під великим тиском зрізають голівки салату. Про це повідомляє wired.com.

В господарстах долини Салінас на південь від Сан-Франциско, штат Каліфорнія, самохідні машини за допомогою водяних струменів під високим тиском зрізають голівки салату та подають їх на транспортер, де вже люди сортують та очищують їх.

На сусідніх полях салат збирають так, як і колись — вручну, зігнувшись до землі та зрізаючи рослини ножами. Це дуже виснажлива праця, яка потребує великої кількості людських рук, говорять фермери. В той же час у сільському господарстві Каліфорнії збільшується дефіцит робочої сили.

Тому введення в експлуатацію різних автоматичних систем, на зразок роботів з «водяними ножами», зовсім не становить загрози для зайнятості інших працівників. Автоматизовані системи лише заповнюють дефіцит робочих рук та дозволяють господарствам розвиватись високими темпами.Радимо почитати