Новини

Kverneland розкрив секрети виробництва сталі для своїх плугів

31 Травня 2017 62

Оборотний плуг Kverneland 150S
Оборотний плуг Kverneland 150S
kverneland.com

Корпорація Kverneland вперше повідомила подробиці про обробку металу, що використовується в виробництві плугів бренду. За словами виробника, спеціальна технологія обробки металу дозволяє в 1,5 рази зменшити витрати на заміну деталей, що зношуються. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Для виробництва плугів Kverneland  використовується 15 фірмових сплавів, склад яких адаптовано до конкретних деталей плуга. Хімічний склад сплавів є комерційною таємницею.

Також деталі плугів Kverneland проходять спеціальну термообробку, що дозволяє зменшити масу деталей без втрати ними запасу міцності та зменшити навантаження на трактор.

Для досягнення високої зносостійкості, деталі плугів проходять насичення вуглецем.  Їх витримують в атмосфері етанолу протягом 12 годин за високої температури. Насичена вуглецем деталь збільшує запас міцності від ударних навантажень на 40%.

Крім того, Kverneland застосовує зональну закалку лемеха і оборотного долота. Різальна поверхня отримує твердість 57-58 НRC, при цьому зберігаючи гнучкість в зонах отворів для кріплення. Завдяки цьому товщину лемеха зменшено до 9 мм, а оборотного носка —до 12 мм.

Для таких деталей як вали та спеціальні болти високої твердості, застосовується азотування. Після стандартної процедури закалки за температури 1000 С досягають твердості 42 HRC. Далі деталь 50 годин витримують за температури 500 С, після чого додають газоподібний аміак. Завдяки насиченню азотом, на поверхні сталі створюється шар товщиною близько 0,5 мм з твердістю 73 HRC.

Таким чином, з використанням спеціальних сплавів та технологій обробки, строк служби деталей плугів, що зношуються, зростає. За підрахунками Kverneland, затрати фермера на купівлю нових деталей зменшуються в 1,5 рази порівняно з плугами інших виробників.  Крім того, менший знос деталей зумовлює вищу ціну плугів Kverneland на вторинному ринку.Радимо почитати