Новини

Strip-till технологія забезпечила 63 ц/га ріпаку в Одеській області

2 Травня 2017 153

Пневматична сівалка Mzuri Pro-Til4Т
Пневматична сівалка Mzuri Pro-Til4Т
mzuri.in.ua

Незважаючи на квітневий сніг, агроном з Одеської області прогнозує урожай ріпаку на рівні 70 ц/га. Минулого року в господарстві «Колос» при посіві за технологією Strip-till отримали по 63ц/га ріпаку. Про це повідомляє superagronom.com.

В рамках «Агроекспедиції» журналісти побували на полях господарства, де збирають по 100 ц/га ячменю, 86 ц/га пшениці, 44 ц/га соняшнику, 46-48 центнерів гороху. За словами директора підприємства Юрія Вікторовича Яловчука, такі урожаї забезпечуються правильним підбором техніки та оптимальних строків сівби.

Вперше пневматичну сівалку Mzuri Pro-Til 4Т Яловчук побачив на виставці в Польщі і тоді виступив з гострою критикою новинки. У агронома викликали сумнів надійність конструкції та рекомендації виробника стосовно технології посіву.

Вже після виставки, вдома, Яловчук уважно дослідив сівалку, ще раз приїздив до Польщі щоб побачити сівалку в роботі. А через рік сам став власником.

 «Це зовсім інший посів ― без обробки. Зайшов, солому розкидав, ріпак посіяв і все. Пшениця так само. Взагалі нічого не робиш. Водночас і добриво вносиш, і розпушуєш… Ну все сівалка робить ― система strip-till. Вона робить глибоке розпушування на 25 см, вносить добрива, коткує, сіє і знову коткує. Рослина почала розвиватися, коренева система пішла, а тут вже і добрива є, і все», ― описує переваги сівалки Юрій Вікторович.

Сівалка призначена для роботи з більшістю культур, оснащується розташованими в два ряди 11-ма глибокорозпушувачами, за якими встановлено пневматичні колеса-грунтоущільнювачі, висівні секції та колеса-прикочувачі. Висівний бункер має об'єм 3400 літрів для насіння та добрив (об`єм ділиться в пропорції 60:40). Технологія прямого посіву дозволяє значно економити паливо. На посіві ріпаку з міжряддями 33 см та одночасним внесенням добрив в господарстві витрачають 13-14 л дизельного палива на 1 гектар.

Цього року  в господарстві знову планують зібрати по 70 ц/га ріпаку, щоправда не на всіх ділянках.

«Навіть при цій всій біді ми однаково отримаємо тут в два рази вищий урожай, ніж там, ― Яловчук показує в бік традиційного посіву. ― А навіть на тонну якщо зібрати більше, то це 10 тис. грн з гектара. А взяти двісті га ― то вже 2 млн грн. От сівалка себе і окупила».Радимо почитати