Новини

Cognitive Technologies тестує безпілотний комбайн

24 Квітня 2017 50

Комбайн на полі
Комбайн на полі
fresher.ru

Російська компанія Cognitive Technologies розробила технологію комп’ютерного зору для автоматичного керування зернозбиральною технікою. Про це повідомляє Hightech.fm.

В основі розробки лежить система, що розпізнає та ідентифікує об’єкти (ліс, бур’яни, скошену і нескошену частину поля, сільгосптехніку) та типові ситуації, що виникають з комбайном.

Фактично, російська фірма представила вдосконалений круїз-контроль, який може рухатись вздовж лівого краю поля або вздовж скошеного валка та розпізнавати тип валка. Серед переваг розробник вказує меншу кількість відеокамер та меншу вартість системи. Щоправда, сьогодні новинка може працювати лише на збиранні пшениці, з часом буде розроблено програмне забезпечення для збирання соняшника або кукурудзи. Без оператора в кабіні розробники поки що не ризикують випускати автономний комбайн на поле.

Повністю працездатну систему безпілотного керування компанія планує розробити орієнтовно до 2024 року. Для цього вона отримає від уряду ґрант на суму понад $ 500 000.

Нагадаємо, що українські вчені за значно меншу суму вже розробили та показали в жовтні 2016 року систему автоматичного водіння для сільгосптехніки.Радимо почитати