Новини

Європейські виробники сільгосптехніки стали залежними від українського ринку

12 Квітня 2017 158

Трактор на польових роботах
Трактор на польових роботах
fermer.bg

Зростання українського ринку пом’якшило загальне падіння продажів техніки в Європі. Про це повідомляє fermer.bg з посиланням на Європейську асоціацію виробників і торговців сільськогосподарської техніки (SEMA).

«Минулого року український ринок зафіксував значний ріст, особливо серед сівалок точного висіву та обприскувачів. Він послабив ефект відтоку замовлень на європейському ринку», — повідомляє Ніна Янсен, координатор SEMA по роботі з ключовими клієнтами.

В 2016 році на європейському ринку грунтообробної техніки зафіксовано спад продажів і тенденція збережеться в поточному році. Лише кілька виробників техніки очікують зростання в окремих категоріях. За попередніми даними, європейський ринок в 2016 скоротився до 3,3 млрд € або на 2,2% в порівнянні з 2015 роком.

Минулого року незначно зростали лише продажі компактних дискових борін і фрез, на 4% і 3% відповідно.

В цілому ринок обприскувачів зменшився на 8% (найбільший в Європі німецький ринок — на 24%).

Після суттєвого спаду в 28% за підсумками 2015 року, пневматичні сівалки для точного землеробства торік продавались краще всього на 3%.

Найбільше скоротились ринки Польщі та Франції. Франція минулого року мала слабкий урожай, а Польща заблокувала виплату субсидій фермерам, щоб стимулювати аграріїв інвестувати в сучасні економічні технології.

«Загального покращення на європейському ринку в 2017 році не очікують, ріст не перевищить 1%», — наголошується в повідомленні.

Аналітика продажів сільськогосподарської техніки в ЄвропіРадимо почитати