Новини

Американські фермери зламують ПЗ тракторів John Deere за допомогою української прошивки

22 Березня 2017 200

Трактор John Deere 9460R
Трактор John Deere 9460R
deere.ua

Американські фермери зламують трактори John Deere за допомогою української прошивки, яка поширюється на закритих форумах. Про це повідомляє ain.ua.

Поширеною проблемою американських фермерів останнім часом є боротьба з виробником техніки John Deere за можливість самостійно лагодити і модернізувати обладнання, яке у нього купили. Компанія не дозволяє це робити за допомогою програмного забезпечення на тракторах, які вона продає, і вимагає звертатися виключно до авторизованих сервісів.

«Коли в потрібну хвилину ми ламаємося, швидше за все, у нас немає часу чекати представника дилера, щоб той приїхав і усунув несправність. А майже все нове обладнання вимагає завантаження, щоб виправити поломку», — розповів Денні Клюте, фермер зі штату Небраска.

Ліцензійна угода, яку John Deere вимагав підписати в жовтні, забороняє майже будь-який ремонт та модифікацію фермерського обладнання. Вона також не дає фермерам подавати в суд за «втрату врожаю, упущену вигоду, втрату репутації, втрату можливості використовувати обладнання причиною якого стала робота або несправність програмного забезпечення.

Угода застосовується до будь-кого, хто повертає ключ у стартері трактора John Deere, використовує вбудоване програмне забезпечення. Це означає, що тільки дилери та «авторизовані» виробником майстерні можуть працювати з новими тракторами.

«Замість того, щоб дочекатися ліцензованого техніка John Deere, фермери використовують зламану хакерами українську прошивку John Deere, яку вони купили на чорному ринку», — говорить один фермер із Небраски Кевін Кінні.

Таку прошивку поширювали на піратських форумах. Вхід туди був можливий лише за запрошеннями, за яку потрібно було заплатити $25. На самому форумі в безлічі тем американські фермери намагалися знайти спосіб «розблокувати» свої трактори. Як розповіли учасники форуму, більшість програмного забезпечення хакери зламують у Східній Європі (Україні і Польщі), а потім продають американським аграріям.

«Якщо фермер купив трактор, він повинен мати можливість робити з ним усе, що захоче. Ви хочете замінити трансмісію і відвозити трактор до незалежного механіка. Він може поставити нову трансмісію, але машина не зможе виїхати з майстерні. John Deere бере $230, плюс $130 за годину, щоб приїхав технік, вставив коннектор в USB-порт і авторизував заміну частини», — описує ситуацію фермер з Небраски Кевін Кінні.Радимо почитати