Новини

Українські аграрії забезпечені основними видами сільгоспмашин лише на 50%

21 Лютого 2017 64

Трактор Fendt у роботі
Трактор Fendt у роботі
fendt.com

Українські аграрії забезпечені основними видами сільгосптехніки тільки на 50%.

Про це заявив завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

Закупівля основних видів сільськогосподарської техніки становить 3-5% від наявної, тоді як для нормального відтворення машинно-тракторного парку потрібно щорічно закуповувати 8-12%.

«При цьому, активність агрохолдингів, які в 2015 р закуповували більше всіх сільгосптехніки, в 2016 р дещо зменшилася. В даний час техніку переважно купують господарства з земельним банком від 4 тис. Га до 10 тис. Га », — повідомив Олександр Захарчук.

Він зазначає, що критична ситуація склалася з тракторами. Станом на 2016 р, за різними підрахунками, понад 75% тракторів знаходилося за межами амортизаційного і економічно доцільного терміну експлуатації.

«Ситуація ускладнюється тим, що популярність вітчизняної техніки поступово зменшується. Якщо в 2004 р 80% продажів сільгоспмашин доводилося на заводи України і країн СНД, то зараз їх частка не перевищує 20%. Імпорт зарубіжної сільськогосподарської техніки в Україні продовжує зростати», — зазначив Олександр Захарчук.Радимо почитати