Новини

Дизпальне в Україні за рік подешевшало на 13%

22 Жовтня 2019 114

Дизпальне в Україні за рік подешевшало на 13%
Дизпальне в Україні за рік подешевшало на 13%
automotoclub.info

Середня ціна дизельного пального у жовтні 2019 р. менша на 13,1% у порівнянні із значеннями жовтня 2018 р.

Про це повідомляє zernovoz.ua.

Зазначається, що зниження середньої ціни забезпечили зростання запасів, знижувальний тренд по нафті і суттєве укріплення гривні.

Тренд на зниження розпочався ще у травні цього року. Головними драйверами для вітчизняного ринку нафтопродуктів стали:

  • Обмеження поставок нафтопродуктів Росією і падіння імпорту з Білорусі внаслідок аварії на Мозирському НПЗ через «брудну» російську нафту.
  • Зниження вартості нафти на світових ринках, що почалося в квітні 2019 р. За цей час середнє зниження котирувань на марку нафти BRENT, яка за своїм характеристиками і ціною схожа до російської, склало 20,8%.
  • Суттєве зміцнення гривні до долара, що триває протягом поточного року — курс долара до національної валюти знизився на 12,7%.

Щоб мінімізувати шок для ринку, адже на долю Росії припадав 41% українського ринку дизельного пального, було збільшено обсяг внутрішнього виробництва, про що свідчить зростання обсягу імпорту сирої нафти. За сім місяців поточного року було імпортовано 5 085,5 тис. т проти 4 645,3 тис. т за аналогічний період 2018 р., зростання на 9,5%. Зріс також і власний видобуток нафти на 7,4% за січень-серпень 2019 р. у порівнянні з 2018-им.

«У вересні імпорт дизельного пального у порівнянні з серпнем збільшився на 25% (на 119 тис. тон), до 593 тис. тон. Після усунення дефіциту, оптові ціни пішли на спад. До 11 жовтня вартість автопартій ДП в портах опустилася нижче 21,00 грн/л, а крупнооптова націнка, що виникла на початку вересня, практично повернулася на докризовий рівень», — йдеться у повідомленні.

Тобто можна говорити, що український ринок нафтопродуктів зміг адаптуватись до негативних факторів. Вдалось досить суттєво диверсифікувати як канали постачання (у вересні 20% імпортованого ДП було поставлено через порти), так і постачальників.Радимо почитати