Новини

Укравтодор запустив два майданчики зважування вантажних автомобілів у русі

20 Вересня 2019 461

Укравтодор запустив два майданчики зважування вантажних автомобілів у русі
Укравтодор запустив два майданчики зважування вантажних автомобілів у русі
reiseaktuell.at

Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор») запустило в тестовому режимі перші два майданчики в рамках пілотного проекту зважування вантажівок в русі WiM.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Роботу двох майданчиків для зважування вантажівок в русі презентували керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак і міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

«WiM — це розумна система збирання інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами: дата та час проїзду, температура навколишнього повітря та дорожнього покриття, смуга та напрямок руху, швидкість руху та державний номерний знак, габаритні розміри, відстань між осями, загальна маса та її розподіл по осях», — зазначається в повідомленні.

За словами Владислава Криклія, півтора тижня назад парламент прийняв законопроект про впровадження габаритно-вагового контролю в русі. Проект WiM передбачає 6 об’єктів на під’їздах до Києва.

«Звісно, цієї кількості недостатньо для того, щоб забезпечити всю потребу. Розраховуємо, що протягом наступного року-півтора загалом по Україні буде встановлено близько 100 побідних комплексів. Запровадити комплекси стало можливим за участі та за допомоги міжнародних фінансових організацій, які і надалі готові продовжувати тенденцію з підтримки проекту», — зазначається в повідомленні.

За словами Славоміра Новака, впровадження системи дозволить звільнити дороги від транспортних засобів, які не дотримуються встановлених обмежень щодо допустимої маси вантажу та/або навантаження на вісь і є одним із головних чинників руйнування доріг.

У рамках пілотного проекту система WiM працюватиме в режимі «попереднього відбору» транспортних засобів, які підлягають подальшому контролю габаритно-вагових параметрів згідно з вимогами чинного законодавства. Наступними кроками «Укравтодору» буде розробка програми поширення системи зважування в русі на мережі автомобільних доріг України (орієнтовно 100-200 майданчиків).Радимо почитати