Новини

В Україні презентували АгроСтратегію 2030

2 Серпня 2019 1 047

В Україні презентували стратегію розвитку агросектору до 2030 року
В Україні презентували стратегію розвитку агросектору до 2030 року
AgroPolit.com

Експерти Українського інституту майбутнього (UIF) та Latifundist Media презентували стратегію розвитку агросектору України до 2030 року «Україна — світовий супермаркет екологічних продуктів». Детальніше можна дізнатися за посиланням.

Про це повідомляє AgroPolit.com.

Про роль АПК у загальному прогнозі до 2030 року та наслідки для економіки, сектору та українців  розповів директор економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF) Анатолій Амелін.

«Роль аграрного сектору дуже важлива у стратегії розвитку України-2030, бо протягом наступних 10 років ми станемо свідками подій, які будуть мати наслідки для кожного з нас. Так, населення планети збільшиться на 1 млрд. Тобто цей 1 млрд «ротів» потрібно буде годувати», — підкреслив Анатолій Амелін.

За його словами, частка АПК у загальній структурі ВВП (на 2030 рік він становитиме $1 трлн) зросте з теперішніх $20 млрд до $175 млрд, у виробничій структурі переважатиме продукція з доданою вартістю (зараз ситуація зворотня). Загальний експорт галузі збільшиться у 5 разів — до $100 млрд, що значно посилить валютні тили гривні.

«Економіка країни додатково отримає від посилення агросектору $46 млрд інвестицій, а також за 10 років наросте додаткових $80 млрд ВВП і бюджет отримає $15 млрд податків! Українці будуть більше споживати екологічно чистих продуктів, а загальна вартість виробленої продукції буде меншою (у порівнянні з імпортними)», — деталізує директор економічних програм UIF.

Про візію стратегії для агросектору України до 2030 року розповіла СЕО Latifundist Media Тетяна Приходько.

«Наші розрахунки з UIF показують, що агросектор за 10 років дуже зміниться: Україна 2030-го — це центр продовольчої безпеки світу. За 10 років ми досягнули два важливі завдання: перше — зберегли і розвинули свою позиції як світового лідера-постачальника зернових та олійних культур, а також м'яса птиці та яєць. Друге — стали світовим супермаркетом екологічно чистих продуктів харчування, тобто почали працювати у секторі преміальної продукції. Сьогодні Україна експортує в ЄС продукції на $5,9 млрд в рік, тоді як загальний експорт — $19 млрд, сума сплачених податків 43 млрд грн, рентабельність — 30-150%. Це добре, але недостатньо», — пояснює вона.

Аналітики UIF та Latifundist Media виділили 5 KPI для агросектору України. До 2030 року 40 аграрних товарних позицій України можуть потрапити в ТОП-10 світу і по виробництву, й по експорту. 

«Ми можемо бути першими з виробництва й експорту соняшникової олії, кукурудзи, органічного пивоварного ячменю, батату і технічних конопель; в першій трійці — по пшениці, ячменю, борошну та м'ясу птиці, в п'ятірці — з виробництва сирів. Крім того, Україна увійде в ТОП-3 виробників і постачальників органічної продукції в Європі, а також у ТОП-5 найбільш відвідуваних країн світу в категорії агротуризму», — підсумувала Тетяна Приходько.

Про експертні розрахунки з Інститутом розповіла редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.

«Перше, у структурі виробництва переважатиме продукція з доданою вартістю (70%), а не сировина (30%). Друге, Україна закріпить та розвине існуючу модель  внутрішнього агроринку: 20% — великий агробізнес, 40% — середній, 40% — малий. Сьогодні багато дискусій на тему потрібні чи ні країні агрохолдинги. Ми вважаємо, що однозначно потрібні, бо саме такі потужні компанії як МХПКернелUkrlandfarming та інші є драйверами інноваційних змін та задають тон прогресивних перетворень на ринку. Третє, вільний ринок землі (його формат і всіх «запобіжники» — питання окремої дискусії) відкриє вікно інвестиційних можливостей для галузі. Як результат загальна сума інвестицій в АПК складе близько $46-50 млрд, із них зовнішні — $15 млрд, внутрішні — $31 млрд. Четверте, з'являться нові бізнес-моделі, нові форми кооперації і співробітництва. П’яте, нові технології та AgTech за 10 років призведуть до появи в секторі аграрного штучного інтелекту. Шосте, створення по країні системи профільних R&D центрів в ідеалі має завершитися створенням в Україні «аграрної долини», де виростатимуть нові цікаві перспективі стартапи та інновації. Як результат, зросте продуктивність: в с/г зросте в 7 разів — з $4 тис. до $27 тис., а в переробці в 6 разів — з $25 тис. до $150 тис. Кількість задіяних в АПК працівників зменшилась, але їх кваліфікація та оплата праці збільшились»,  — пояснює Наталія Білоусова.

За її словами, загалом синергія агробізнесу та IT-розробок дозволить увійти Україні до ТОП-5 країн світу за використанням систем точного землеробства.

«За 10 років хотілося б бачити Україну центром продовольчої безпеки світу та міжнародним хабом-organiс», — говорить Наталія Білоусова.  

Свої думки про запропоновану стратегію розвитку агросектору до 2030 р. і пропозиції можете залишити в коментарях до цієї новини або надсилати на пошту press@latifundistmedia.com з темою «АгроСтратегія 2030».Радимо почитати