Новини

Ліцензування ємностей не виведе обіг пального з тіні — Новіков

1 Серпня 2019 228

пальне
Запровадження ліцензування ємностей для зберігання пального створить додаткове навантаження на сільгоспвиробників
ivanrda.gov.ua

Голова «Аграрного союзу України» Геннадій Новіков заявив, що запровадження обов’язкового ліцензування усіх ємностей для зберігання пального не допоможе вивести на світло тіньовий ринок пального. Натомість цей крок стане серйозним ударом для сільгоспвиробників та створить підґрунтя для корупції.

Про це повідомляє прес-служба «Аграрного союзу України».

«Немає сумніву, що держава має впорядкувати як рух пального, так і його зберігання і боротися з тіньовим ринком. Однак, запровадження ліцензування всіх ємностей, в яких виробники зберігають пальне для власного виробництва, жодним чином не здатне розв’язати заявлену проблему й вивести тіньову торгівлю нафтопродуктами на світло. Ті, хто працювали поза межами законодавчого поля раніше, й після запровадження цих норм не стануть ліцензувати цю діяльність», — наголосив Геннадій Новіков.

За його словами, запровадження таких ліцензій створює додаткове навантаження на сільгоспвиробників. Особливо негативно воно відіб’ється на дрібних сільгоспвиробниках. За підрахунками експертів «Аграрного союзу України», наявності вже відведеної для цих потреб землі отримання ліцензії обійдеться щонайменше в 36 тис. грн., тоді як в рік на пальне вони витрачають 30 тис. грн.

«Якщо ж земля для таких потреб ще не відведена, то оформлення всіх паперів потребуватиме не лише значного збільшення витрат, а й чимало часу. Більшість підприємств просто не встигнуть пройти через всі кола української бюрократичної системи. Таким чином, законодавець штовхає підприємства на порушення закону, за яке органи ДФС зможуть штрафувати аграріїв на 500 тис. грн.», — підкреслив Геннадій Новіков.

 Експерт зауважив, що набагато більше користі в процесі детінізації могло б принести введення єдиного податку з гектара.

«Як тільки ми змусимо підприємства звітувати про те, скільки землі вони обробляють, ми точно знатимемо, скільки на ці потреби йде пального. Тоді тіньовий обіг зникне сам по собі. І це буде по-справжньому дієва норма. З іншого боку, щоб уникнути корупційних ризиків та зайвого навантаження на фермерів,  можна запровадити для малих форм господарювання спрощену систему ліцензування за заявочним принципом», — додав голова «Аграрного союзу України».

Нагадаємо, Кабінет міністрів України ввів спеціальне мито на імпорт скрапленого газу і дизельного пального з РосіїРадимо почитати