Новини

Введення Україною спецмит на дизпаливо з Росії не вплине на кінцевих споживачів — експерти

23 Липня 2019 221

Кабмін ввів мито на імпорт російського пального та газу
Кабмін ввів мито на імпорт російського пального та газу
brakpanherald.co.za

На думку аналітиків компанії Pro-Consulting, введення Україною спецмит на дизельне пальне та зріджений газ з Росії не вплине на кінцевих споживачів.

Про це повідомляє Unian.ua.

Оскільки ситуація на валютному ринку України демонструє позитивну динаміку, а кінцева ціна пального залежить від валютного курсу, то не слід очікувати підвищення цін. Крім цього, враховуючи великі запаси пального, можна очікувати зниження цін. Нові мита можуть стимулювати вітчизняних виробників дизельного пального, що може призвести до зменшення продажу на ринку російської частки та наповнити бюджет України. 

«Мита торкнеться лише та частина трейдерів, яка імпортує пальне та зріджений газ. Ціль — привести в норму маржинальність постачання дизельного пального», — зазначається у повідомленні. 

2018 рік став рекордним за обсягом дизельного пального на вітчизняному ринку. Російська частка становила 40%. Імпорт становив 89%, а решта, 11% — «Укртатнафта» і «Укргазвидобування». 

Нагадаємо, 18 липня Кабінет міністрів України ввів мита на імпорт російського дизельного пального та зрідженого газу. Мито підвищиться у два етапи. Дизельне пальне: з 1 серпня — 3,75%, з 1 жовтня — 4%. Постачання зрідженого газу: з 1 серпня — 1,75%, з 1 жовтня — 3%.Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна

Радимо почитати