Новини

У Канаді створили роботів для виявлення шкідників і хвороб рослин (ВІДЕО)

16 Липня 2019 260

Робот OKO
Робот OKO
groentennieuws.nl

Канадська компанія Еcoation створила двох роботів, які дозволяють вчасно виявляти шкідників, прогнозувати поширення та розвиток хвороб. Про це пише SuperAgronom.com.

Машину OKO на візку-підйомнику використовують в теплицях. Робот здатний накопичувати дані про стан рослин і прогнозувати їх кінцеву врожайність.

Робот IRIS! працює в автономному режимі та визначає наявність інфекцій, шкідників і відхилення в розвитку рослин на ранніх стадіях. Крім того, цей робот може прогнозувати врожаї з врахуванням параметрів мікроклімату.

Рухаючись у теплиці робот робить серію фото, на основі цих знімків машина визначає наявність шкідників або інфекцій. Аграріям потрібно лише подивитися, що визначив робот і вжити відповідних заходів.

«Робот OKO у своїй роботі здатен замінити п'ять осіб. Він працює точніше, ніж люди і здатний побачити більше, ніж людське око. Теж саме стосується інформації про виконану роботу. Сенсори дозволяють оцінити якість проведення робіт і відповідним чином розподілити персонал», — зазначається в повідомленні.

Також ОКО обладнаний системою самонавчання, тому з часом хвороби та шкідники визначаються швидше і точніше.

Зібрані дані використовуються в системі Ecoation, що дозволяє ділитися інформацією про шкідників і хвороби з іншими господарствами в тій же місцевості, не повідомляючи при цьому приватну інформацію господарств. Хмарна бібліотека містить і накопичує інформацію про симптоми, наприклад, вірусної інфекції, яку можна використовувати для раннього попередження господарств або для навчання. Така інформація цінна не тільки для окремих господарств, але для всієї галузі в цілому, особливо в тому, що стосується поширення нових вірусів.Радимо почитати