Новини

Аграріїв змусять звітувати про використання пального — експерт

15 Липня 2019 298

Аграріям доведеться звітувати, як вони використовують пальне
Аграріям доведеться звітувати, як вони використовують пальне
biz.censor.net.ua

Через нові правила на ринку пального, що почали діяти з 1 липня 2019 р., аграріїв змусять звітувати, як вони використовують пальне.

Про це повідомляє glavcom.ua.

За словами директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, багато пального аграрії закуповують для власних потреб, але використовують не все і тоді відбувається фіктивний продаж пального в інші галузі економіки.

«Адже пальне всім треба, і кожен намагається його придбати, щоб залишити його на витрати і таким чином занизити прибуток. Продаж такий відбувається через податкові ями, а фізично пальне за готівку потрапляє на нелегальні АЗС. Така схема дуже добре розвинена на півдні України», — пояснив Сергій Куюн.

Окрім того, встановлення рівнемірів та витратомірів стосується лише тих господарств, що мають термінали для пального об’ємом понад 20 тис. кубометрів.

«З 1 жовтня 2019 р. ця вимога стосуватиметься вже і тих, хто має сховища менше 20 тис. куб, але більше 1 тис. куб. А от з нового 2020 р. усі повинні будуть мати дозвільні документи та мати рівнеміри та витратоміри у своїх терміналах», — повідомив Куюн.

За його словами, нові правила на ринку пального змусять дрібних фермерів орендувати або закупати пальне на ліцензованих складах, бо в структурі навіть великих АЗС утримання власного сховища потребує значних витрат.

Нагадаємо, технологічна потреба сільгосптоваровиробників у пальному на період збирання ранніх зернових і зернобобових культур в 2019 р. складає 458 тис. т дизпального та 113 тис. т бензину.Радимо почитати