Новини

Рідний край планує розширити технопарк потужнішою технікою

10 Липня 2019 275

Володимир Прокопчук
Володимир Прокопчук, директор філії «Рідний край» («Зернопродукт МХП»)
Traktorist.ua

Підприємство «Рідний край» (філія «Зернопродукт МХП») планує розширити технопарк, зокрема придбати трактори більшої потужності та широкозахватну техніку.

Про це йдеться у матеріалі Latifundist.com «10 аграрних «заповідей» Володимира Прокопчука».

За словами директора підприємства Володимира Прокопчука, господарство вже не купує б/в техніку. Старі сільгоспмашини виставляються на майданчику для продажу в Ямполі. Наприклад, нещодавно були виведені з експлуатації всі причіпні обприскувачі, трактори МТЗ 80, сівалки та інше.

Наразі підприємство переходить на самохідні обприскувачі і планує в майбутньому користуватися безпілотними технологіями.

«Сьогодні стримує відсутність будь-якої чіткої пропозиції по машинах. Ми взагалі відмовилися від авіаобробітку. Були випадки, коли кидали трихограму, а в селі починалася паніка, жителі говорили, що алергія, важко дихати. Після цього перейшли на самохідні обприскувачі», — зазначив Володимир Прокопчук.

Також підприємство використовує датчики пального, GPS-трекери та системи для аналізу ґрунту.

«Цієї весни ми перейшли на систему, яка дозволяє агроному управляти процесами на полі з планшета. Так, такі кроки, з одного боку, важкі. І я вважав, що все буде проходити складніше, що агрономи не будуть готові до такої відповідальності, до формування подібних завдань, управління процесом. Але я дуже здивувався, що наші хлопці з ентузіазмом до цього поставилися. І сьогодні ніяких істотних помилок і нарікань у нас немає. Є питання до якості покриття інтернету, а до решти, до технічних моментів, питань немає взагалі. Ми бачимо, що всі процеси стали більш ефективними», — пояснив Володимир Прокопчук.

Окрім того, на підприємстві мріють про власну лабораторію, за допомогою якою можливо робити аналізи ґрунту.Радимо почитати