Новини

Трактористи можуть заробити більше, ніж керівники деяких підрозділів — думка

27 Червня 2019 292

Тракторист
Одна з найбільш оплачуваних спеціальностей в агросекторі — тракторист
Traktorist.ua

Керівник департаменту з управління персоналом групи компаній «Укрлендфармінг» Наталія Романенко виокремила найбільш оплачувані спеціальності в агросекторі, серед яких зазначила тракториста.

Про це повідомляє Unian.ua.

За словами Наталії Романенко, рівень заробітних плат в агросекторі залежить від об’ємів роботи, зони відповідальності. Найбільш дохідними професіями в АПК є агроном, зоотехнік, лікар ветеринарної медицини, тракторист, оператор машинного доїння.

«Тракторист, в залежності від виконання добової норми, за сезон може заробити від 40 тис. до 70 тис. грн. Буває, що трактористи мають змогу заробити більше, ніж керівники в деяких кластерах. Це досить високий рівень зарплат для людей, що живуть у сільській місцевості», зазначила Наталія Романенко.

Попри це в Україні рівень заробітку в аграрній сфері значно нижче, ніж за кордоном. Наприклад, середня заробітна плата вітчизняних сільськогосподарських працівників за останній місяць склала 1117 тис. грн., коли за кордоном у перерахунку близько 30-40 тис. грн.

Також керівник департаменту з управління персоналом групи компаній «Укрлендфармінг» зауважила, що аграрна освіта в Україні не встигає за технологіями, які застосовуються в АПК.

«Багато коледжів та вузів не мають сучасної матеріальної бази. Навчання може проходити на техніці, яка вже не застосовується бізнесом. Великі агрохолдинги використовують сучасну техніку, тому випускників, які приходять на роботу ми перенавчаємо. Більшість технологій агровиробництва, яким навчають студентів, є застарілими», пояснила Наталія Романенко.

Нагадаємо, за останній рік заробітна плата в сільському господарстві України зросла на 28,1%Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна

Радимо почитати