Новини

Найдефіцитніша професія в агросекторі — тракторист

26 Червня 2019 305

Професія тракторист
Трактор МТЗ
Traktorist.ua

Керівник департаменту з управління персоналом групи компаній «Укрлендфармінг» Наталія Романенко виокремила найдефіцитніші професій в агросекторі, серед яких зазначила тракториста.

Про це повідомляє Unian.ua.

За словами Наталії Романенко, цей рейтинг професій очолюють трактористи та водії вантажівок.

«Найбільш дефіцитні у нас трактористи. Середній вік тракториста — понад п’ятдесяти років. Молодих трактористів приходить дуже мало. Наступна когорта — це водії вантажних автомобілів. Їх середній вік також досить високий — сорок плюс. Ми розуміємо, що ці посади могла б займати та велика кількість переважно чоловічого населення, яка зараз без роботи стоїть у центрах зайнятості», — зазначила Наталія Романенко.

Також вона наголосила, що є нестача працівників напрямку тваринництва. Якщо раніше оператором машинного доїння міг працювати будь-хто, зараз технології стали досконалими і вже треба знати основи зоотехніки і ветеринарії.

Окрім того, в агросекторі не вистачає лікарів ветеринарної медицини і зоотехніків, а також спостерігається дефіцит компетентних управлінців.

«Більшість керівників в аграрній галузі — це люди віком сорок плюс і, зазвичай, працівники, які починали свій професійний шлях з найнижчих ланок. Вони гарно виконували роботу на місцях, тому отримували підвищення, але саме навичок управління їм часто не вистачає», — пояснила Наталія Романенко.Радимо почитати