Новини

Україна втратила близько 10 млрд через тіньовий ринок нафтопродуктів

26 Червня 2019 513

Пальне в Україні
Нафтогазова асоціація України наполягає на введенні ліцензування зберігання пального
Reuters

Нафтогазова асоціація України оцінює втрати державного і місцевого бюджетів у 2018 р. від тіньового ринку нафтопродуктів у 10 млрд грн.

Про це повідомила президент асоціації Неля Привалова на прес-конференції в «Інтерфакс-Україна».

За її словами, вирішити цю проблему може посилення заходів із контролю обігу нафтопродуктів. Зокрема — введення ліцензування і посилення відповідальності за незаконні операції з торгівлі і зберігання пального. Тому Нафтогазова асоціація України закликає Кабмін не затягувати з прийняттям підзаконних актів для введення ліцензування.

«Якщо підзаконні акти не затвердять своєчасно, то може виникнути ризик, коли старі норми законів вже не працюють, а нові ще не вступили коректно в роботу. У зв'язку з цим може виникнути «ситуація певного правового колапсу»», — зазначається в повідомленні.

За оцінкою асоціації, наразі в Україні нелегально працює мінімум 1,5 тис. заправок, через які щомісяця реалізується до 40 тис. т пального. Тіньовий ринок у сегменті дизпального становить близько 20%, скрапленого газу — 50%.

Нагадаємо, обсяг тіньового ринку дизельного пального в Україні стартує приблизно від 20%, а зрідженого газу — 40%.Радимо почитати