Новини

Агросектор є одним з лідерів споживання тіньового пального

24 Червня 2019 255

Трактор МТЗ
Трактор МТЗ
Traktorist.ua

Агроринок і промислові підприємства є провідними галузями за кількістю споживання тіньового пального.

Про це йдеться в матеріалі Latifundist.com «Сповідь сірого нафтотрейдера».

У тіньовому ринку нафтопродуктів залучені і фермери, і великі компанії. Багато фермерів готові купувати дешеве пальне сумнівного походження за готівковий розрахунок. А великі агропідприємства змушені розраховуватися з фермерами за зерно або послуги готівкою. Тому у багатьох нафтотрейдерів популярна послуга фіктивного документального продажу пального.

В Україні існує три джерела тіньового ринку: крадіжка, контрабанда і контрафакт.

«Основний обсяг крадіжок — це незаконні врізання в дизельний нафтопродуктопровід, який проходить транзитом з Російської Федерації. Деякі активісти заявляють, що в місці відвантаження дизеля з трубопроводу в Новоград-Волинському є ще й велика неврахована контрабанда дизеля крім митного оформлення», — вказується в повідомленні.

Основний обсяг контрабандного дизельного пального заходить морем. Танкер в нейтральних водах зливає пальне у невеликі судна, які потім завозять його в південні порти України. Також на підпільних нафтобазах дизель змішують з авіаційним гасом, газовим конденсатом і т.д.

«Ще один сегмент — внутрішній нафтовидобуток. У нелегальних заправок ціни нижчі на 10-15%, ніж на стелі мережевих заправок. На оптовому ринку різниця в ціні до 10%», — йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, для оформлення ліцензії на зберігання пального, підприємство може витратити понад 1 млн грн.Радимо почитати