Новини

В Україні розширили список учасників держпрограми підтримки сільгоспмашинобудування

12 Квітня 2019 320

kompensatsia-tehnika
Трактори ХТЗ в полі
ХТЗ

Комісія з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для АПК, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів держбюджету, розширила список учасників державної програми підтримки сільгоспмашинобудування.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Комісія затвердила оновлений перелік виробників та розширила його до 163 виробників і 11374 найменувань техніки.

«У 2018 р. аграрії купили 17182 одиниць української сільгосптехніки на суму 4,4 млрд грн завдяки цій програмі. А ще на 38% зросла кількість машинобудівних підприємств, які виробляють техніку й обладнання для АПК, причому 1/3 усієї української техніки та обладнання купується у рамках запровадженої нами Програми», — зауважив голова комісії Степан Кубів.

Перший віце-прем'єр-міністр додав, що комісія отримала численні звернення від виробників з проханням розширити перелік техніки та обладнання і збільшити кількість учасників програми. Відомство вивчило отримані заявки на відповідність сільгосптехніки й обладнання критеріям участі у програмі та оновило на 2019 р. перелік виробників та номенклатуру техніки та обладнання, які відповідають умовам програми.

«На старті критеріям програми відповідали тільки 40 заводів — виробників сільгосптехніки, а торік — уже 141 підприємство. При тому, що вимоги до локалізації зросли з 35% до 55% на 2019 р.. На початку було менш як 800 найменувань техніки й обладнання, а у 2018 р. стало 9250 найменувань. Завдяки програмі створено 5 тисяч додаткових робочих місць, а надходження до бюджетів усіх рівнів становлять 1,6 млрд грн», — наголосив Степан Кубів.Радимо почитати