Новини

Новозеландські фермери пристосували дрон для спостереження за стадами овець

13 Березня 2019 104

dron-stado
Дрон DJI Mavic 2 Enterprise дозволяє відстежувати тварин
Ukr.Media

Новозеландці оснастили дрон DJI Mavic 2 Enterprise гучномовцем, на який записали собачий гавкіт й інші звуки. За словами фермерів, дрони дозволяють заощадити час, але повністю замінити пастуших собак пристрої не можуть.

Про це повідомляє Ukr.Media.

Дрон дозволяє не тільки відстежити, де знаходяться тварини, але і перевірити, чи достатньо трави і води на пасовищі.

Фермер Джейсон Рентул використовує дрон три рази на тиждень й економить більше половини часу, коли збирає стадо. За його словами, якщо раніше двом пастухам із собаками потрібно було дві години, щоб зібрати стадо овець і привести його назад на ферму, то БПЛА справляється з цим за 45 хвилин.

«Зима — це ідеальний час для польотів. Я сиджу вдома в холодний день і не хочу виходити на вулицю, тому я запускаю дрон і перевіряю, чи все гаразд у моїх тварин. Крім того, коли ягняться вівці, дрон може літати, і ми спостерігаємо за тваринами за допомогою камери з зумом і не турбуємо їх», — підкреслив пастух Кору Ламбет.

За його словами, дрони не можуть повністю замінити собак. Наприклад, при сильному вітрі та під час дощу безпілотники не можуть літати. Окрім того, дрони періодично доводиться заряджати.

Нагадаємо, британський стартап Hummingbird Technologies, який пропонує технології для комплексного аналізу посівів, починає роботу на українському ринку.Радимо почитати