Новини

Білорусь хоче продати Гомсельмаш і БАТЕ

28 Січня 2019 684

Bilorus-Gomselmash-prodazh
Білорусь готова продати 49,9% акцій «Гомсельмаша» за умови інвестування $500 млн
gomselmash.by

Державний комітет з майна Білорусі оприлюднив перелік відкритих акціонерних товариств, держчастки в яких планується приватизувати у 2019 р. У цей список ввійшли виробники сільгосптехніки «Гомсельмаш» і БАТЕ.

Про це повідомляє interfax.by.

Для продажу пропонується 49,9% акцій найбільшого білоруського виробника комбайнів та іншої сільгосптехніки «Гомсельмаш». Передбачено, що у власності уряду залишиться 50% плюс 1 акція.

«Акції «Гомсельмаша» продаються стратегічному інвесторові з умовою інвестувати не менше $500 млн. Інвестором повинна бути компанія, що займає провідне місце у світовому рейтингу виробників сільськогосподарської техніки», — зазначається в повідомленні.

За умови вигідних пропозицій від інвестора можливе прийняття рішення про продаж пакета акцій «Гомсельмаш» до 75% мінус 1 акція.

Також планується продаж 49,9% акцій підприємства БАТЕ, яке є керуючою компанією холдингу «Автокомпоненти».

Умови приватизації БАТЕ передбачають додаткові інвестиції в розмірі $80 млн. За згодою інвестора можливий варіант продажу додаткової емісії акцій зі збереженням в держвласності пакета 50% плюс 1 акція.

Нагадаємо, у Судані розпочато проект будівництва багатопрофільного машинобудівного комплексу, на якому будуть випускатися трактори Belarus, техніка МАЗ, зернозбиральні комбайни Гомсельмаш, а також обладнання Амкодор.Радимо почитати