Новини

За 5 років ринок сільськогосподарських роботів в Японії зросте вдвічі

16 Січня 2019 100

YR8D-robot-yanmar
Автономна машина для посіву рису Yanmar YR8D
superagronom.com

Зростання ринку роботів, дронів й інших пристроїв для сільського господарства в Японії у 2018 році оцінюється у 14% до $133 млн. Очікується, що цей показник подвоїться в найближчі 5 років.

Про це повідомляє Superagronom.com.

Багато компаній ведуть проекти по розробці автоматичних збирачів овочів через те, що молодь не бажає працювати в сільському господарстві.

«За даними міністерства сільського господарства, лісових угідь та рибного промислу Японії, середній вік фермерів в країні варіюється від 59 до 67 років. Працівники АПК найчастіше виходять на пенсію без спадкоємців, тому що їх діти обирають більш високооплачувану роботу в міських офісах», — зазначається в повідомленні.

Для підтримки внутрішнього сільгоспвиробництва уряд розробив програму, за якою спрощується в’їзд іноземців в якості сезонних робітників. Попит на робочу силу забезпечують господарства, які не можуть дозволити собі технічну модернізацію.

За словами професора економіки в університеті Мейдзі Хисаказу Като, програми, що підтримують прийняття на роботу іноземців, стримують технічний розвиток країни.

Наразі багато компаній ведуть проекти по розробці автоматичних збирачів овочів. Наприклад, компанія Panasonic створює робота-збирача томатів, який буде готовий до 2020 року.Радимо почитати