Новини

Олександр Бондаренко: New Holland CR10.90 прекрасно працює на полях змішаного рельєфу

17 Листопада 2016 138

Начальник інженерної служби МХП Олександр Бондаренко
Начальник інженерної служби МХП Олександр Бондаренко
Traktorist.ua

В рамках с/г виставки «ІнтерАГРО 2016» Traktorist.ua поспілкувався з начальником інженерної служби «Миронівського хлібопродукту» (МХП) Олександром Бондаренко. На стенді компанії New Holland була представлена ​​техніка, яку аграрії МХП успішно використовують у своїх господарствах під час посівної, для догляду за посівами і збирання врожаю. Серед зразків і комбайн-рекордсмен New Holland CR10.90. Олександр Бондаренко розповів, як показав себе флагман в роботі, а також поділився принципами МХП у питаннях придбання сільгосптехніки.

Traktorist.ua: З 2016 року на чому було сфокусовано технічне оновлення парку холдингу?

Олександр Бондаренко: Основним пріоритетом були самохідні обприскувачі. Ми придбали 7 машин марки AMAZONE Pantera. Крім того, оновили і тракторний парк за рахунок моделей Fendt, а також придбали нові сівалки, культиватори, причіпну техніку.

Traktorist.ua: Ви виступили на стенді New Holland. Розкажіть, які були перші враження від роботи комбайна CR10.90?

Олександр Бондаренко: Комбайн New Holland CR10.90 вперше було використано в Україні цього літа. МХП отримав його завдяки співпраці з представництвом New Holland в Україні. Ця машина на гусеничному ходу, що дуже важливо і актуально в українських умовах. Адже далеко не всі поля у нас мають рівний рельєф. Він прекрасно працює на полях змішаного рельєфу, на схилах. Машина успішно показала себе в таких місцях, куди колісний комбайн не в змозі дістатися.

Перш, ніж використовувати New Holland для збирання кукурудзи, ми його випробували на пшеничному полі площею 140 га. З прибиранням комбайн впорався практично за два дні. Але основне завдання, яке ми ставили перед собою, — випробувати комбайн на кукурудзяному полі, оскільки кукурудза є основною культурою «Миронівського хлібопродукту» і займає 50% посівних площ. До відправки на виставку «ІнтерАГРО 2016» представлений New Holland зібрав кукурудзу на 350 га. При цьому врожайність склала від 10 до 13 т/га. У день комбайн прибирав 45 га, витрати палива склали 19 л/га.

Traktorist.ua: Наскільки задовольняють компанію такі результати?

Олександр Бондаренко: Зрозуміло, що це перші показники. Остаточні цифри стануть відомі тільки з повним урахуванням усіх логістичних моментів. Ця машина покликана змінити філософію аграріїв, які будуть на ній працювати. Логістика має бути прорахована повністю. Тільки тоді комбайн дасть максимальну віддачу. Думаю, що за подібною технікою — майбутнє. Її з успіхом застосовуватимуть великі холдинги, на полях по 100 га і більше. Ми в «Миронівському хлібопродукті», в принципі, розглядаємо подібні моделі і в плані тракторної техніки, і в плані комбайнів.

Traktorist.ua: З точки зору практики, яка головна перевага подібної сільгосптехніки?

Олександр Бондаренко: Головна перевага — це «ціна-якість», співвідношення, баланс цих двох аспектів. Другий момент: сама по собі техніка не дуже складна. Деякі поломки, які виникають в процесі експлуатації, ми в змозі усунути самостійно, без залучення фахівців зі сторони. Плюс — доступність запчастин, невелика витрата палива, хороший сервіс.

Traktorist.ua: Поділіться планами МХП з придбання нової техніки?

Олександр Бондаренко: Ми щорічно оновлюємо свій технічний парк. Він у нас великий, близько 100 комбайнів. З них 75% — це моделі CLAAS різних модифікацій. Ринок розвивається, ми його системно моніторимо. Пробуємо і CLAAS, і Сase, і New Holland. У нас 15 зернозбиральних комбайнів від New Holland. Якщо розширюємо земельний банк, ми купуємо нову техніку. Для нового підприємства, щоб приділити йому якийсь час, поки воно не досягне певних базисних показників, свідомо купуємо техніку за якістю трохи нижче. Якщо на підприємстві вже сформований певний парк, він і залишається. Тому що це знання, сервіс, люди, взаємозамінність і т. д. Але міняємо парк постійно, вкладаємо кошти в оновлення щороку. З огляду на пріоритетність, можемо приділити більше уваги сівалкам, потім обприскувачам або комбайнам.

Traktorist.ua: У зв'язку з особливостями погодних умов нинішнього сезону, з якими складнощами довелося зіштовхнутися у 2016 р.?

Олександр Бондаренко: Посівна і прибирання пройшли прекрасно. Важкий період для нас був під час посухи. Ми фізично не могли зайти в поле. Але це глобальна проблема усіх сільгоспвиробників.

Traktorist.ua: У компанії вже є плани з придбання New Holland нових моделей, можливо, гусеничної техніки?

Олександр Бондаренко: План уже зверстаний, але потрібно внести ще деякі корективи. Ще не будемо заявляти.

Traktorist.ua: А як порівнюєте різні моделі одного класу: тестуєте, відвідуєте виставки, аналізуєте і порівнюєте показники машин?

Олександр Бондаренко: П'ятий рік в «Миронівському хлібопродукті» працює одна проста філософія. Ми жодної одиниці техніки не купуємо без виробничих випробувань. Ми пішли від практики, коли наші партнери надавали нам техніку на 1-3 дні. Зараз укладаємо договір і беремо техніку на повний цикл випробувань. На цілий рік, якщо це самохідна техніка. Або на цикл використання, якщо це сівалки, грунтообробна техніка. І потім вже, якщо техніка виправдає наші очікування, ми її купуємо. При цьому акцентуємо увагу на досягнутих агроекономічних показниках.

Traktorist.ua: Тобто це комплексний тест-драйв?

Олександр Бондаренко: Так, спонтанних покупок у нас немає апріорі.

Тетяна Виноградова, Traktorist.uaРадимо почитати