Новини

Тернополянин зробив робота для вирощування овочів

31 Грудня 2019 547

Робот для вирощування картоплі з Тернопільщини
Робот для вирощування картоплі з Тернопільщини
gazeta1.com

Тернополянин Петро Головатий змайстрував робота, який допомагає йому збирати картоплю, повідомляє Kurkul.com.

Апарат являє собою невеличкий електровізок, яким можна керувати дистанційно. Петро Головатий назвав його агродроном ― сучасним технічним терміном малої авіації.

Перша версія робота мала чотири колеса, що створювало певні труднощі. Потім майстер переобладнав винахід та поставив два великих колеса та збільшив борти кузова. Тепер транспорт не застрягає у ямах, не пробуксовує на свіжій ріллі, збільшилась не лише ємність кузова, а й тоннажність.

«Працювати стало легше і надійніше, не ношу відер, господарських кошиків. На пульті, що обладнав із дитячої іграшки, є кнопка, натискаю, і робот сам під’їжджає на метр. Він везе повні відра картоплі чи столового буряка, моркви чи капусти. А я закидаю ще овочі, що є на плантації», ― розповідає винахідник.

Робот важить 100 кг. Основна рама ― з металевих кутників та арматури, електромотор ― з автомобіля, зірочки, ланцюги, шестерні ― з різних марок мотоциклів, акумулятори ― з електровелосипеда. Багато деталей за власним кресленням винахідник виточив сам. Агродрон допомагає підгортати й викопувати картоплю, транспортувати овочі й необхідні вантажі. Взимку ним можна возити сніг, органічні й мінеральні добрива. Радимо почитати